Outlast 2 otrzymało aktualizację dodającą nowy tryb fabularny

Outlast 2 20 e1522316161987
Outlast 2_20170425003244

Niemal rok od premiery, horror Outlast 2 otrzymał aktualizację dodającą do gry tryb fabularny oraz kilka drastycznych scen niedostępnych dotąd na  PC z powodu zbytniej brutalności.

Ekipa Red Barrels dość niespodziewanie postanowiła przypomnieć graczom o swojej produkcji, która jednak szybciej zatarła się w pamięci graczy niż pierwsza część, wydana na początku ósmej generacji. Nowy patch dodaje do gry Story Mode, czyli tryb nastawiony na swobodne poznawanie historii i luźniejszą eksplorację. W grze wciąż można zginąć, ale jednak rozgrywka jest mniej rozbudowana, a mniejsza liczba przeciwników oraz ich ograniczona spostrzegawczość, sprawią, że poziom trudności znacznie się obniżył. Nowy tryb dostępny jest na wszystkich platformach sprzętowych – PC, Xbox One i PlayStation 4.

Dodanie trybu fabularnego, wydaje się być całkiem niezłym pomysłem, ale szkoda, że nie ukazał się on zaraz po premierze gry, wówczas mógłby znacznie wpłynąć na wyniki sprzedaży. Naszą recenzję Outlast 2 możecie przeczytać tutaj.