Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

TECHNOLOGIE

Opaska sportowa smartband – jak wybrać?

Opaska sportowa smartband - artykuł partnerski
Opaska sportowa smartband - artykuł partnerski

Opaski sportowe w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze na rynku. Osoby ćwiczące i chcące zmienić swoje dotychczasowe nawyki, cenią sobie możliwość monitorowania własnych osiągów i rezultatów. Pozwala to kontrolować postępy i wdrażać pewne zmiany, jeśli efektywność ćwiczeń naszym zdaniem nie osiąga odpowiedniego poziomu. Opaski te są wyposażone w szereg funkcji, które mogą spodobać się także osobom, które uprawiają sport jedynie okazyjnie. Ze względu na swój nowoczesny wygląd, coraz częściej stanowią również modne uzupełnienie stylizacji. Jaką opaskę jednak wybrać, aby czerpać z niej najwyższą satysfakcję?

Czym kierować się wybierając opaskę smartband?

Wybierając opaskę smatband należy skupić się przede wszystkim na funkcjach, jakie ona posiada. Podstawową funkcją, jest liczenie kroków. Ponadto opaska powinna pokazywać również pokonany w danym dniu dystans oraz ilość kalorii, która została spalona.

Opaski wyposażone w ten zestaw, można nazwać podstawowymi i mają one zdecydowanie najbardziej przystępne ceny. Obecnie niektóre z nich posiadają jednak dużo większe zaawansowanie pod względem technologicznym i można porównać je nawet od zegarków sportowych. Niektóre z nich przypominają również smartwatche. Są to jednak już sprzęty ze zdecydowanie wyższej półki cenowej, dlatego też na samym początku musimy zadecydować, czego od naszej opaski wymagamy i ile pieniędzy możemy na nią przeznaczyć.

Man Watching Smart Watch While Working

W takich opaskach ważny jest wyświetlacz. Istotne, aby był on wyraźny, najlepiej dość duży. Opaski jak to już zostało wyżej wspomniane, są wyposażone w krokomierze. Dodatkowo posiadają akcelerometr, funkcję monitorowania snu czy też licznik kalorii. Na liczeniu kalorii zazwyczaj najbardziej nam zależy. Dzięki uzyskaniu informacji na temat tego ile w ciągu dnia jesteśmy w stanie spalić, możemy również ustalić, ile trzeba na diecie jeść.

Zegarki tego typu posiadają również pulsometr, pomiar częstotliwości bicia serca, a także pułap tlenowy. Pomagają nam zatem w monitorowaniu podstawowych funkcji życiowych oraz ogólnego stanu zdrowia. Na opaskach tego typu wyświetla się również odległość, którą danego dnia pokonaliśmy nie tylko w ilości kroków, ale również i w kilometrach.

Funkcjami dodatkowymi w takich opaskach może być również wysokościomierz lub możliwość obliczenia przemiany materii.

Greeting Yoga Teacher At Class

Dlaczego warto posiadać opaskę smartband?

Opaski tego typu bardzo pomagają osobom, które są na diecie i dopiero zaczynają wdrażać do swojego życia aktywność fizyczną. Oczywiście nie jest łatwo nad wszystkim panować samodzielnie, dlatego tego typu opaska bardzo pomaga. Licząc dodatkowo spożywane kalorie w ciągu dnia można dokładnie ustalić swój cel i zmierzać w kierunku jego realizacji.

Gdzie można znaleźć dobrą opaskę smartband?

Opaski smartband, są dostępne między innymi z rankingiem opasek smartband. Można tam zapoznać się również z wieloma dodatkowymi informacjami na ich temat oraz z opiniami klientów, którzy mieli już okazję z nich skorzystać. To pomaga w podjęciu świadomej decyzji.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

A gdyby tak II wojna światowa nigdy się nie skończyła? Wyobraźmy sobie, że Niemcy po 1945 roku wciąż okupują Polskę i szykują się do...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień Tales of the Neon Sea do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Tales of the Neon Sea to...

RECENZJE GIER

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród polskich graczy będących po trzydziestce, to w ścisłej czołówce najbardziej zapamiętanych przez nich strategii byłaby Twierdza lub Twierdza: Krzyżowiec. Te...

PUBLICYSTYKA

Witajcie w kwietniu! To kolejny miesiąc, który ma nam dostarczyć wielu ciekawych gier i to z różnych gatunków. Tradycyjnie postanowiliśmy wybrać 5 produkcji, które...

Advertisement