Czym jest smartwatch i dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Smartwatch
Smartwatch

Zegarek smart to obecnie coraz popularniejszy gadżet, który faktycznie ma wiele ciekawych zastosowań. Na co możemy liczyć wybierając zegarek smartwatch i jak podejść do tego mądrze?

 1. Czym jest zegarek smartwatch?
 2. Dla kogo przeznaczone są smartwatche?
 3. Inteligentne zegarki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
 4. Dodatkowe funkcje smartwatchy – co warto wybrać?
 5. Dlaczego warto zdecydować się na inteligentny zegarek?

Czym jest zegarek smartwatch?

Smartwatche to inteligentne zegarki, które poza wskazywaniem aktualnego czasu potrafią dostarczyć nam wielu innych wartościowych informacji. Świetnie sprawdzą się dla osób aktywnych jako zegarek sportowy, ponieważ bez problemu zmierzą nasze aktualne tętno, ilość przebytych kroków, a także jakość dopiero co zakończonego snu. Mają również zastosowanie jako zamiennik telefonu z funkcją dzwonienia, pozwalają płacić zbliżeniowo, w niektórych modelach posiadają odtwarzacz muzyki i wiele innych. Jeżeli więc lubimy podobne gadżety i korzystamy z ich udogodnień na co dzień, warto zastanowić się, czy zakup smartwatcha nie będzie przypadkiem dobrym pomysłem. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartbandy.html.

Dla kogo przeznaczone są smartwatche?

Tradycyjny zegarek to często nie tylko przydatne urządzenie, ale również element naszego ubioru. Nie inaczej możemy postąpić w przypadku jego elektronicznego odpowiednika – zarówno smartwatche damskie, jak i smartwatche męskie są dostępne w niezliczonej ilości designów, wzorów i kolorów, dzięki czemu możemy łatwo dopasować je do naszego codziennego stylu ubierania się. Są to urządzenia przydatne w wielu sytuacjach, począwszy od wspomnianego już wcześniej uprawiania sportu i dbania o utrzymanie zdrowszego stylu życia, a na codziennych wyzwaniach skończywszy. Dodatkowym atutem, który posiadają zarówno smartwatche męskie, jak i damskie, jest precyzja wykonania i dopasowanie do potrzeb konkretnej jednostki. Dzięki temu panowie mogą cieszyć się modelami dopasowanymi do ich nadgarstków, a panie nie muszą martwić się o to, czy zegarek nie będzie zbyt duży czy ciężki.

Inteligentne zegarki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Smartwatche posiadają wiele przydatnych funkcji, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Zarówno smartwatch damski jak i smartwatch męski powinny posiadać następujące możliwości:

 • precyzja odmierzania czasu i automatyczna zmiana stref czasowych: w przeciwieństwie do tradycyjnych zegarków, smartwatch zawsze poda nam aktualny i precyzyjny czas. Co więcej, jeżeli wyjedziemy za granicę, urządzenie samo przestawi się w tryb innej strefy czasowej, co może być nieocenioną pomocą przy przesiadkach podczas podróży;
 • pełnienie roli komunikatora: dzięki dostępnej technologii możemy korzystać z komunikatorów i wysyłać wiadomości z poziomu zegarka, bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Jest to bardzo przydatna opcja, szczególnie gdy nie mamy już wolnej ręki do tego, by sięgnąć po smartfona;
 • płatności zbliżeniowe: niektóre modele smartwachy posiadają opcję płatności przy pomocy NFC, dzięki czemu przy okazji zakupów nie musimy już szukać portfela czy też banknotów po kieszeniach;
 • krokomierz i funkcje sportowe: świetne rozwiązanie dla osób aktywnych oraz tych, które chcą dbać o lepszy i zdrowszy tryb życia. Dzięki pomiarze tętna, ocenie jakości snu i innych opcjach zegarki sportowe są w stanie znacząco poprawić nasze wysiłki w drodze ku lepszej sylwetce.

Dodatkowe funkcje smartwatchy – co warto wybrać?

Poza podstawowymi funkcjami przy okazji zakupu inteligentnego zegarka warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje, które posiadają niektóre modele, a które mogą być dla nas przydatne na co dzień. Zaliczamy do nich w szczególności takie opcje, jak:

 • możliwość robienia zdjęć: to bardzo wygodna możliwość, jeżeli lubimy i często robimy zdjęcia. Dzięki temu będziemy w stanie wykonać sobie zdjęcie w dowolnym momencie i w dowolny sposób, bez konieczności proszenia o przysługę osób trzecich;
 • lokalizacja telefonu: czasem jest to funkcja samego zegarka, a czasem wymaga instalacji odpowiedniej aplikacji. Nie da się jednak ukryć, że możliwość szybkiego odnalezienia telefonu jest bardzo przydatną opcją;
 • mapy i GPS: jeżeli często podróżujemy, niewątpliwie przydadzą nam się podręczne, wygodne w użyciu mapy;
 • motywator i wsparcie kontroli wydatków: motywator to przydatne narzędzie w sytuacji, gdy staramy się podołać jakiemuś określonemu wcześniej wyzwaniu. Z kolei aplikacje do kontrolowania finansów pozwolą nam lepiej zarządzać swoim budżetem.

Dlaczego warto zdecydować się na inteligentny zegarek?

Smartwatche to urządzenia elektroniczne typu wearables, których zakup zdecydowanie warto rozważyć. Jeżeli zastanawiamy się, jaki smartwatch wybrać, naszym pierwszym krokiem powinno być określenie budżetu i funkcji, których potrzebujemy najbardziej. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, co napędza nasz nowy gadżet – zwykle jest to system operacyjny Android lub iOS, co ma znaczenie jeżeli chcemy połączyć zegarek z telefonem lub jeszcze innymi urządzeniami. Wybierając dostępne możliwości urządzenia warto również skupić się nie tylko na podstawowych funkcjach, ale również rozważyć te dodatkowe.


Źródło: Artykuł sponsorowany