No i to jest remaster! Saints Row The Third Remastered – porównanie grafiki

Saints Row The Third Remastered
Saints Row The Third Remastered

W ostatnich dniach na konsole bieżącej generacji ukazały się dwa duże remastery – Mafia II Definitive Edition może nie jest najgorzej odświeżoną grą, ale pod wieloma względami kuleje, z kolei Saints Row The Third Remastered, to remaster idealny.

Programiści ze studia Sperasoft odwalili kawał dobrej roboty. Odświeżona trzecia część kultowej serii Saints Row nie ustępuje pod względem graficznym nowym tytułom, a przecież oryginał ma już 9 lat na karku. Twórcy wykorzystali nowy silnik oświetlenia, przemodelowali postacie, otoczenie i pojazdy – zmianie uległo praktycznie wszystko.


Gra nie tylko ładnie wygląda, ale również jest świetnie przygotowana pod względem technicznym. Wersje na konsole Xbox 360 i PS3 miały olbrzymie problemy z płynnością animacji, która podczas akcji spadała nawet poniżej 15 klatek. Remaster zniwelował ten problem. Gra na podstawowej wersji Xbox One i Xbox One S działa w płynności 30-40 FPS. Na konsolach PlayStation frame rate prezentuje się jeszcze lepiej i zarówno na podstawowej wersji jak i PlayStation 4 Pro waha się od 35 do 50 klatek na sekundę. Najlepiej sprawa wygląda na konsoli Xbox One X, gdzie udaje się utrzymać w miarę stabilne 60 klatek, zaliczając niewielkie spadki o 5 FPS-ów.

A co z rozdzielczością? Na Xbox One i PS4  Saints Row The Third Remastered działa w rozdzielczości Full HD, a na Xbox One X i PlayStation 4 Pro w 4K.

Poniżej prezentujemy porównanie grafiki Saints Row The Third Remastered przygotowane przez ekipę Digital Foundry: