Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Mafia II Definitive Edition – remaster niedoskonały

Mafia Ii Definitive Edition
Mafia Ii Definitive Edition

Od pojawienia się pierwszych plotek na temat odświeżonej wersji gry Mafia II, gracze z niecierpliwością czekali na ich potwierdzenie. Nie musieli jednak długo czekać. Już po kilku tygodniach gra została oficjalnie ogłoszona, a od wczoraj można ją nabyć w cyfrowych sklepach na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Z remasterami różnie bywa, czasami to zwykły skok na kasę, polegający jedynie na przeportowaniu produkcji na nową platformę, a innym razem możliwość zagrania w kultowy hit we współczesnym wydaniu.

W przypadku Mafia II Definitive Edition sprawa z pozoru nie wygląda źle. Pierwowzór z 2010 roku robił wrażenie oprawą wizualną w dniu premiery i całkiem nieźle się zestarzał, mimo to twórcy postanowili się odrobinę wysilić. Gra na PlayStation 4 wygląda zdecydowanie lepiej niż na PlayStation 3. Co prawda nie pokuszono się o nowe modele postaci czy animację, ale ostre tekstury, poprawa oświetlenia i efektów pogodowych, to już coś.

Porównanie graficzne Mafia II – PlayStation 3 vs PlayStation 4:

Niestety pod względem technicznym remaster Mafia II Definitive Edition nie prezentuje się najlepiej. Gra działa w zaledwie 30 klatkach na sekundę i to nie tylko na podstawowej wersji PS4, ale także na Pro. Mało tego, graczom dokuczają spadki FPS-ów, które niekiedy wynoszą nawet poniżej 20. Oprócz tego gracze skarżą się na problemy z dźwiękiem, nierówną oprawę i pomniejsze bugi.

Działanie gry na konsolach obecnej generacji jest więc rozczarowujące. Klasyczna Mafia II działa bowiem lepiej na słabszych komputerach PC i wielu graczy komputerowych zastanawia się, czy aktualizacji do Mafia II Definitive Edition zaszkodzi zamiast pomóc.

Przypominamy, że 28 sierpnia zadebiutuje też Mafia: Trilogy, w skład której wejdzie najbardziej wyczekiwany remake pierwszej części serii.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement