Najlepsze gry 2016 roku – zestawienie redakcyjne

najlepsze gry

15. Titanfall 2 (PC, PS4, XONE)

Titanfall 2 2 1 e1471518270521

Recenzja (PS4)

Kamil: O Titanfall 2 można pisać zarówno w kontekście rozczarowań, jak i wielkiego sukcesu. Rozczarowaniem z pewnością jest fakt, że gra nie zarobiła zbyt wiele, zaś sukcesem to, że to po prostu bardzo udany kawałek kodu. EA popełniło w doborze daty premiery olbrzymi błąd i teraz będzie miało nauczkę, że z Call od Duty się nie konkuruje, nawet jeśli oferuje się lepszy produkt. Titanfall 2 to jeden z najlepszych FPS-ów tego roku, który ma do zaoferowania nie tylko świetny multiplayer, ale także porządną kampanię dla jednego gracza. Polecam każdemu, tym bardziej że pudełko na konsole można wyrwać już za 120 zł.

14. Ratchet & Clank (PS4)

Ratchet i clank e1478182426715

Robert: Użytkownicy konsol od firmy SONY powinni przynajmniej kojarzyć tytułową dwójkę tych sympatycznych bohaterów gier platformowych. Gier z Ratchetem i Clankiem wyszło już sporo, a twórcy, robiąc sobie przerwę w kontynuowaniu serii, postanowili odświeżyć i przebudować kultową już pierwszą odsłonę z 2002 roku. Tytuł, który trafił do nas wraz z filmem kinowym, jest po części restartem całej marki. I robi to bardzo dobrze! Tegoroczny Ratchet & Clank dorównuje, a być może nawet i w niektórych aspektach przewyższa swój pierwowzór. Jest to w owej chwili jeden z najlepszych tytułów na konsolę PS4. Sądzę, że może spodobać się on nawet tym osobom, które niezbyt przepadają za gatunkiem gier platformowych, co pokazuje, jaki sukces odnieśli twórcy ze studia Insomniac Games.

13. Dishonored 2 (PC, PS4, XONE)

Dishonored 2

Marta: Dishonored 2 wzięło z jedynki wszystko to co najlepsze, dodało parę interesujących wyborów i opcji, ubrało to w znaną graczom formułę i jakimś cudem sprawiło, że w kontynuację hitu z 2012 gra się jeszcze lepiej. Po świetnej części pierwszej Dishonored 2 sprawiło, że na nowo odzyskałam wiarę w potrzebę tworzenia kontynuacji, nie tylko poprzez możliwość wyboru między dorosłą Emily lub jej ojcem Corvo, lecz również poprzez rozbudowanie świata. Nowe miasto, nowe moce, nowe sposoby skradania się bądź drastycznych zabójstw na nowo pozwoliły mi odkryć, za co tak bardzo pokochałam Dishonored. Poczuć dreszczyk podczas skradania się po zupełnie nowych lokacjach, staranie się być niezauważonym i czysta radość, gdy trzymanie się z dala od strażników się udaje jest absolutnie bezcenne. Dishonored 2 to świetna kontynuacja zasługująca na wszelkie nagrody. Dla mnie jedna z najlepszych gier roku 2016.

12. FIFA 17 (PC, PS3, PS4, X360, XONE)

FIFA 17 11

Recenzja (PS4)

Kasjan: Nowa FIFA pokazała, że Konami nie uciekło Elektronikom, a wręcz przeciwnie – o ile gracze konsolowi mogą jeszcze się zastanawiać, tak pecetowcy jeśli chcą dostać dobrą piłkę to muszą skłonić się ku FIFA 17. Śmiem nawet zaryzykować stwierdzenie, że to najlepsza gra piłkarska od kilku lat. Do tego co zawsze cechowało serię, czyli mnogość licencji, trybów, oprawa meczowa, soundtrack, doszła jeszcze lepsza gra ciałem i SI piłkarzy, co od razu przełożyło się na przyjemniejszą zabawę. FIFĘ 17 polecam każdemu i aż żałuję, że nie dostała się do naszej redakcyjnej pierwszej dziesiątki. Według mnie – zasługuje na to.

11. Darkest Dungeon (PC, PS4, PSV)

Darkest Dungeon art

Recenzja (PS4)

Tomek: Co tu dużo pisać o jednym z najlepszych indyków w jakie grałem w tym roku? Każdy powinien popędzić do (cyfrowego) sklepu i zakupić Darkest Dunegeon. Wymagający drużynowy RPG z motywami wprost z twórczości H.P. Lovecrafta. Masa świetnych pomysłów, które zdecydowanie zbyt rzadko pojawiają się w grach. Ciężki, mroczny klimat walki ze stworzeniami, których oblicze sprawia, ze ludzie wariują.  Innymi słowy, wszystko czego można pragnąć od gierki o zwiedzaniu posiadłości, w której odkryto wrota do mrocznego wymiaru.