Najciekawsze książki i gry – jak wybrać

Jaką Grę Wybrać
Jaką Grę Wybrać

W przypadku książek oraz gier trudno jest czasami znaleźć coś interesującego. Nieodpowiednia lektura może zepsuć całą radość z czytania, a nudna gra planszowa utrudni miłe spędzanie czasu ze znajomymi. Sprawdź, jak wybierać najlepsze tytuły, aby na pewno spełniły Twoje oczekiwania.

  • Czym warto się kierować przy kupowaniu książek i gier?
  • Jak znaleźć ciekawą książkę?
  • Gry komputerowe czy planszowe?
  • Tytuły polecane przez znajomych

Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór nowej książki dla siebie, zakup komiksu na prezent dla znajomego, znalezienie gry planszowej dla całej rodziny, czy zamówienie gier logicznych dla dzieci, wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby uniknąć nietrafionych wyborów.

Czym warto się kierować przy kupowaniu książek i gier?

Tym, co utrudnia wybranie ciekawych tytułów, jest ogromna ilość pozycji. Nie ma znaczenia, czy chodzi o gry komputerowe, planszowe, komiksy dla dzieci i młodzieży, czy o powieści dla dorosłych. We wszystkich tych kategoriach zostało wydanych tyle różnych pozycji, że niemożliwe jest zapoznanie się ze wszystkimi. Dlatego warto starannie wybierać książki i gry, aby nie tracić czasu na niskiej jakości pozycje. Czym więc kierować się podczas zakupów? Na początek można skorzystać z podstawowych zasad:

  • kierowanie się renomą autora lub studia (niektórzy pisarze lub firmy odpowiadające za produkcje gier słyną z tego, że za każdym razem oferują świetną jakość),
  • wybranie czegoś z listy bestsellerów (w przypadku książek można sprawdzić, które tytuły są najchętniej wybierane),
  • kierowanie się przyznanymi nagrodami (obecnie otrzymują je nie tylko książki i komiksy, ale również gry komputerowe i planszowe, co można traktować jako argument przemawiający za zakupem),
  • sprawdzenie kilku recenzji oraz średniej oceny danej pozycji.

Chociaż stosowanie się do powyższych zasad nie zawsze przełoży się na efekty w postaci trafionego zakupu, to z pewnością ograniczy ryzyko zakupu nudnych książek, źle zrobionych gier i wielu innych niepotrzebnych rzeczy związanych z kulturą i rozrywką. Wybierając zakupy produktów z oferty platformy zakupowej, można w jednym miejscu znaleźć takie informacje jak to, które pozycje są najczęściej zamawiane, porównać oceny różnych tytułów oraz zapoznać się ze szczegółowymi opisami (najczęściej przygotowywanymi przez wydawcę lub dystrybutora).

Jak znaleźć ciekawą książkę?

Innym sposobem na to, aby wybierać wartościowe książki, jest wybranie kilku pozycji z jakiegoś zestawienia. Może to być na przykład ranking najlepszych powieści wszech czasów lub lista kryminałów, które każdy powinien przeczytać. Miłośnicy kina mogą sprawdzić książkowe adaptacje swoich ulubionych filmów, a osoby zainteresowane życiem ciekawych osób mogą sięgnąć po biografie. Obecnie wybór takich książek jest bardzo duży, więc oprócz tytułów poświęconych znanym osobom można trafić również na bardziej niszowe, ale równie ciekawe pozycje.

Gry komputerowe czy planszowe?

Wybór pomiędzy grami planszowymi a komputerowymi wcale nie jest oczywisty. O ile gra komputerowa pozwoli przeżyć ciekawą przygodę jednej osobie, to nie zawsze sprawdzi się podczas spotkania ze znajomymi lub rodziną. Z tego powodu takie gry, jak Uno, Dobble, poker, szachy, Party Time czy po prostu zwykłe karty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. 

Tytuły polecane przez znajomych

Zanim zamówisz nową książkę lub grę imprezową, możesz popytać znajomych, czy nie znają wciągających tytułów. Czasami jest to najlepszy sposobów na poszerzenie listy książek, zwłaszcza jeżeli ktoś wie, co będzie dla nas interesujące.