Najciekawsze ekskluzywne gry na Playstation 4, w które powinnyśmy zagrać w 2018 roku

Exclusive Playstation 4 2018
Exclusive Playstation 4 2018

Czarnula zdominowała 2017 rok. Na jej triumf złożyły się między innymi ekskluzywne tytuły, jak Horizon Zero Dawn czy Persona 5, które pociągnęły za sobą rzeszę fanów. Czy Sony pójdzie za ciosem i z impetem wbiegnie w 2018 rok? Oto co nas czeka w najbliższych dwunastu miesiącach.

Jednym z największych tytułów, które w tym roku zagoszczą wyłącznie na Playstation 4 jest Spider-Man. Człowiek Pająk dostanie kolejną szansę na powrót do łask, a zaprezentowane już materiały z rozgrywki  pozwalają z nadziejami wyczekiwać premiery. Filmowa akcja, otwarty świat i wiele możliwości zastosowania zaawansowanego modelu fizyki zarówno podczas walki jak i poruszania się, wszytko to wlewa kubek optymizmu w krwiobieg fanów uniwersum.

spider man

Bary Kratosa będą zmuszone unieść nie mniejszy ciężar niż w przypadku wątłych ramion Petera Parkera. Po zrównaniu z ziemią Olimpu, seria God of War będzie odbudowywana w krainie nordyckich bogów, a zręcznościowy slasher zmieni się w mroczną opowieść z narracją przywodzącą na myśl The Last Of Us.

Mimo iż atak odgrzewanych kotletów nieco zelżał, na czwartą plejstację zmierza remake Shadow Of The Colossus. Łakomy kąsek dla graczy potrafiących docenić produkcję artystyczną. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy urodzili się w okolicach 2000 roku i nie zaznali przyjemności posiadania Playstation 2. Starszej młodzieży nie trzeba namawiać. No bo, kto nie zechce po raz trzeci zanurzyć się w przygodzie Wandera?

Shadow Of The Colossus

Tematyka sztucznej inteligencji koegzystującej z ludźmi znajdzie swoje ujście w nadchodzącym Detroit: Become Human. Twórcy Heavy Rain z David’em Cage’m na czele, po raz kolejny postawią nas przed serią wyborów od których zależeć będzie najbliższa przyszłość protagonistów.

U boku Androidów znajdzie się też miejsce na. . . Tak, tak zombie. Niech was nie przerazi przemielona niczym konserwa turystyczna i nie mniej oklepana tematyka, bo Days Gone zapowiada się nadzwyczaj dobrze. Zwiastun poza post-apokaliptyczną prezencją świata uchyla rąbek melancholijnej przeszłości głównego bohatera. Produkcja potrafi zaimponować ilością rozpadających się zwłok szturmujących w jednej chwili matrycę telewizorów. Trupy dosłownie wylewają się z ekranu.

Days Gone

Wydane w 2018 roku mają zostać jeszcze takie tytuły ekskluzywne jak Yakuza 6, Dissidia: Final Fantasy NT, Digimon Story Cyber ​​Sleuth: Hacker’s Memory i kilka gier dla właścicieli PlayStation VR, jak chociażby The Inpatient (prequel do Until Dawn) i Golem.

Zestawienie nadchodzących ekskluzywnych gier na Playstation 4 jest imponujące. Jeśli Sony uda się zrealizować plan i wyżej wymienione gry nie padną ofiarą zarazy zwanej „przełożeniem premiery na następny rok”, to za rok gracze powinni  2018  wspominać bardzo dobrze. Bardzo ciekawi mnie jak na to wszystko odpowie konkurencja. Jedno jest pewne, zapowiada się nie lada jatka!