Najbardziej wyczekiwane premiery wiosny 2016 – zestawienie redakcyjne

premiery wiosna gry

Może nie widać tego jeszcze za oknem, ale kalendarz nie kłamie, jest już wiosna. To dla graczy ciekawy okres, bo po dość leniwym pierwszym kwartale zacznie nam się wysyp hitów. Oto na jakie gry najbardziej wyczekują redaktorzy Gamerweb.pl.

Doom – 13 maja (PS4, XONE, PC)

doom

Kasjan:  A kto by nie chciał czekać na nowego Dooma? To jest absolutny must-have nie tylko tej wiosny, ale i całego roku. Szczerze wierzę, że dostaniemy wysokiej klasy shootera, który da kilkanaście godzin trzymającego w napięciu singleplayera i setki godzin interesującego multi. Drogie id Software – nie zawiedźcie nas!

Paweł: Pamiętam jak wczesnym rankiem ubiegłego roku przyglądałem się konferencji Bethesdy z targów E3. Zaprezentowano wiele tytułów, ale chyba najbardziej zrobił na mnie wrażenie Doom. Jego dynamizm, walka z przeciwnikami ale przede wszystkim nieprzeciętna brutalność sprawiają, że to naprawdę godna uwagi propozycja tegorocznej wiosny. No, może nie dla mnie, bo mógłbym nie wytrzymać nerwowo przed ekranem, ale na pewno znajdą się odbiorcy tej produkcji.

Homefront: The Revolution – 17 maja (PS4, XONE, PC)

Homefront The Revolution

Kasjan: Niestety pierwszej części nie wspominam zbyt dobrze. Już sama fabuła była czystym szaleństwem. Teraz znowu wracamy do tego motywu, ale w samej mechanice powinno być znacznie lepiej. Postawienie na otwarty świat i partyzancką walkę musi zdać egzamin. Najlepiej na piątkę.

Dark Souls III – 12 kwietnia (PS4, XONE, PC)

Dark Souls III

Dawid: Jest ostatnią częścią serii przygotowanej przez From Software w związku z tym mam nadzieję na godne zwieńczenie cyklu. Czekam na walki, które sprawią, że dotychczasowe doświadczenia z trudnymi przeciwnikami okażą się błahostką, a także pragnę po raz kolejny zagłębić się w świat mroczny i cierpki, a jednocześnie tak piękny i rozbudowany, by wyjść z niego spełniony co najmniej po kilkudziesięciu godzinach. Poza tym liczę na niespodzianki, które by mogły zaskoczyć graczy nawet najbardziej wprawionych w boju.

Mirror’s Edge Catalyst – 24 maja (PS4, XONE, PC)

Mirrors Edge

Dawid:  Odkąd ukończyłem przygodę Faith z 2008 roku trzymałem się nadziei, że EA jeszcze kiedyś wróci do mojej ulubionej, a jednocześnie jednej z nielicznych gier, które korzystają z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą parkur. Walki polegające głównie na rozbrojeniu wroga, poruszanie się między wieżowcami i liczne tricki, których wykonanie w rzeczywistości zostawiam w sferze marzeń, a w samej grze też nie należą do najłatwiejszych czynności. Nie mogę się doczekać aż wkroczę w miasto Glass i poznam fabułę kryjącą się za Catalyst.

Uncharted 4: Kres Złodzieja – 10 maja (PS4)

uncharted 4

Kamil: Dla posiadacza PlayStation 4, Uncharted 4 to nie tylko najważniejsza premiera wiosny, ale całego roku. Jestem wielkim fanem serii, tak więc na jej finał czekam w gotowości od wielu miesięcy. Uncharted 4 to produkcja, co do jakości której mam absolutną pewność.

Paweł: Od ponad 3 lat czekam na premierę nowej części przygód Nathane’a Drake’a. Naughty Dog znane jest z tego, że wydaje tytuły zdobywające dobre noty i spełniające oczekiwania graczy. Nie tak dawno mieliśmy okazję zagrać w betę trybu wieloosobowego najnowszej osłony Uncharted. Rozgrywka prezentowała się naprawdę dobrze. Dynamika, jakość wykonania i radość z zabawy sprawiały, że można było poczuć się jak w wersji finalnej produktu. A przed nami jeszcze zabawa w kampanii. To może być największy hit tego roku.

Wiedźmin 3: Krew i wino – czerwiec (PS4, XONE, PC)

wiedźmin 3 krew i wino

Kamil: Ostatni fabularny dodatek do trzeciej części przygód Geralta z Rivii, należy traktować jak osobny duży tytuł. Rozszerzenie ma zapewnić 20 godzin rozgrywki i jestem przekonany, że tak jak wcześniej będzie to zabawa na najwyższym poziomie. Wiedźmin 3 to produkcja niesamowita, to gra po której ukończeniu czuje się pustkę. Fakt, że już tej wiosny zakończymy zabawę na wiedźmińskim szlaku raduje i jednocześnie smuci. Ta gra mogłaby się nie kończyć.

Quantum Break – 5 kwietnia 2016 (Xbox One)

Quantum_Break_Czas_to_potega

Damian: Quantum Break zapowiada się niesamowicie. Na pewno będzie to najmocniejsza premiera tej wiosny na konsolę Xbox One. Filmowa obsada, decyzje wpływające na rozwój wydarzeń, niezła muzyka i do tego świetnie wyglądająca rozgrywka. Z pewnością to pozycja, w którą każdy posiadacz konsoli Microsoftu będzie musiał zagrać.

Alienation – 26 kwietnia 2016 (PlayStation 4)

alienation

Damian: Alienation to kolejny tytuł od studia Housemarque, czyli twórców takich hitów jak Super Stardust, Dead Nation czy Resogun. Gra oprócz kampanii dla jednego gracza będzie posiadała tryb sieciowy oraz rozgrywkę kooperacyjną dla czterech graczy. Nie mogę się doczekać zwłaszcza tej ostatniej. Jeśli grywalność będzie tak samo wysoka jak w Dead Nation, na pewno przy Alienation spędzi się wiele godzin.