Na Hitman 4 sobie poczekamy. IO Interactive zamierza odpocząć od Agenta 47

Io Interactive
Io Interactive

Twórcy ze studia IO Interactive, w wywiadzie udzielonemu serwisowi Game Informer, zdradzili, że po premierze gry Hitman 3, zamierzają odpocząć od populanej serii.

  • IO Interactive głównie słynie z gier o Agencie 47.
  • Hitman 3 zadebiutuje 20 stycznia na PC oraz konsolach Xbox One i PS4, PS5, Xbox Series i Switch.
  • Studio pracuje obecnie także nad innym dużym projektem zatytułowanym Project 007.
  • Deweloperzy nie planują jeszcze pracy nad Hitman 4.

W niedawnym wywiadzie dla Game Informer kluczowi członkowie studia IO Interactive opowiedzieli o wszystkich trudnych sytuacjach, przez które firma przeszła przez ostatnie lata oraz o planach na przyszłość. Nie są one zbyt dobre fanów łysego.

Duńskie studio IO Interactive jest głównie znane ze swojej serii o płatnym mordercy i pragnie to zmienić. Deweloper chce się skupić nie tylko na niedawno ogłoszonej grze Project 007, ale także na innych nowch IP.

Hakan Abrak, CEO i współwłaściciel IO Interactive, ujawnił, że Project 007 to nowy początek dla studia:

Hitman i IO Interactive są oczywiście bardzo, bardzo ze sobą powiązane. Ale myślę, że idąc naprzód, IO niekoniecznie powinno być wymieniane jako „The Hitman studio IO Interactive”, ludzie powinni myśleć o IO Interactive jako o IO Interactive, twórcach różnych marek.

Hakan Abrak – IO Interactive

Nowa trylogia serii Hitman rozpoczęła się w 2016 roku. Sprzedaż pierwszej części była znacznie poniżej oczekiwań, przez co Square Enix rozważało sprzedaż IO innemu wydawcy. Studio ostatecznie odcięła się od Square i postanowiło samae wydawać swoje gry. Na kolejne nie musieliśmy długo czekać – Hitman 2 ukazał się dwa lata temu, a Hitman 3 zadebiutuje 20 stycznia, co jest wielkim kamieniem milowym dla studia, które stało się niezależne nieco ponad trzy lata temu.