Bond od twórców Hitmana, prace nad Project 007 ruszyły na dobre

Project 007
Project 007

Po ukończeniu prac nad Hitmanem 3 i zaliczeniem bardzo udanej premiery (gra zwróciła się w tydzień), studio IO Interactive ruszyło do pracy nad swoim kolejnym projektem.

Project 007, nienazwana jeszcze gra o Jamesie Bondzie, została zapowiedziana w listopadzie zeszłego roku. W wywiadzie udzielonym duńskiej telewizji DK, dyrektor kreatywny studia – Hakan Abrak – udzielił kilku świeżych informacji na temat powstającego tytułu.

Przede wszystkim gra znajduje się jeszcze na bardzo wczesnym etapie, dlatego IO Interactive skrupulatnie szuka kolejnych pracowników do realizacji swojej wizji growego Bonda. W tym celu otworzono kolejne studio, mające na celu zatrudnić około 200 nowych pracowników. Jeśli mieszkacie w Szwecji, może zainteresuje was któraś oferta pracy. Hakan twierdzi, że praca nad adaptacją agenta 007 to dla niego jak spełnienie chłopięcych marzeń.

Jednocześnie zostało potwierdzone, że Bond od IO Interactive nie przeniesie na ekrany komputerów żadnej przygody brytyjskiego szpiega, zarówno jeśli chodzi o filmy, jak i oryginalne książki. Project 007 ma opowiadać zupełnie nową historię. Z tego też powodu, w odróżnieniu od poprzednich gier o agencie jej królewskiej mości, Bond od IO nie będzie bazował na którejkolwiek z ikonicznych filmowych kreacji tej postaci. Twórcy dostali w obu tych kwestiach swobodę twórczą i mamy nadzieję, że wyjdzie im to na dobre. Trzeba przyznać, że poprzednie Bondy, choć miały swoje momenty, za bardzo wpisywały się w schemat średnich gier na podstawie filmów.

Do premiery Jamesa Bonda od twórców Hitmana zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Z tego też powodu twórcy nie chcą podawać żadnych przybliżonych dat.

Zobacz też: Recenzja Hitman 2