Microsoftu wycofuje się z nazwy Xbox Series X. Nowa konsola to…Xbox

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Xbox 2020
Xbox 2020

Podczas odbywającej się w zeszłym tygodniu ceremonii The Game Awards 2019, Microsoft zapowiedział konsolę nowej generacji. Na grafikach oraz na zwiastunie została ona przedstawiona jako Xbox Series X. Nazwa ta wprowadziła w zakłopotanie nawet najwierniejszych fanów marki. Ostatnia platforma amerykańskiego giganta nosi bowiem nazwę Xbox One X, co dla wielu przyszłych klientów może być mylące.

Jak donosi Business Insider, rzecznik firmy Microsoft powiedział,  że nowa konsola firmy będzie się nazywała po prostu Xbox, tak jak ich pierwsza platforma z 2001 roku. Mało oryginalnie, ale trudniej o pomyłkę. A co z Xbox Series X? Jest to ponoć nazwa rodziny konsol nowej generacji, która niebawem się powiększy.

Wszystkim, którzy oglądali prezentacje nowej konsoli, cała ta sytuacja może wydawać się nieco dziwna. Zdaje się, że Microsoft, chce szybko wycofać się z kłopotliwej nazwy i w padł na najprostszy z możliwych pomysłów. Skoro udało się z nazwą, to możesz jeszcze zdążą naprawić wygląd?

Nowy Xbox ma zadebiutować pod koniec przyszłego roku. Tytułami startowymi będą Halo Infinite oraz Hellblade 2: Senua’s Saga.

Źródło: https://www.dualshockers.com/xbox-series-x-just-called-xbox/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów