Metal Gear Survive z marnymi wynikami sprzedaży w Japonii

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę

Metal Gear Survive nie poradził sobie w zeszłym roku. Magazyn Famitsu opublikował listę 100 najlepiej sprzedających się gier, ale w przypadku ostatniego tytułu Konami, nie ma mowy o sukcesie.

Zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Japonii przygotowane przez popularny magazyn, pokazało, że gra Konami uplasowała się na 88 miejscu (w przypadku wersji na PlayStation 4) z wynikiem przekraczającym nieco 52 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Większość z tego wyniku, to efekt sprzedaży  w swoim premierowym miesiącu, kiedy to gra trafiła do 31 tysięcy zainteresowanych.

Porównując wynik Metal Gear Survive z Metal Gear Solid V The Phantom Pain, który w pierwszym miesiącu znalazł 400 tysięcy nabywców, a do końca roku rozeszło się w liczbie przekraczającym 6 milionów kopii, Konami nie może być zadowolone.

Łatwo dostrzec, że gra nie została dobrze przyjęta przez graczy i krytyków, a sam Yuji Korekado przyznał, że Survive nie można zaliczać do kontynuacji Metal Gear Solid V.

Źródło: http://www.metalgearinformer.com/?p=33026

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów