Metal Gear Survive debiutuje dziś na półkach sklepowych w wersji na PlayStation 4 i Xbox One

Metal Gear Survive

Od dziś na półkach sklepowych, dostępna jest w edycji na PlayStation 4 i Xbox One gra Metal Gear Survive, czyli nastawiony na rozgrywkę kooperacyjną, spin-off legendarnej serii.

Tytuł stanowi miks mechanik charakterystycznych dla gier survivalowych i skradanek. Choć produkcja jest głównie nastawiony na czteroosobową sieciową kooperację, oferuje również rozbudowany tryb single player. W kampanii zostaniemy przeniesieni do alternatywnej wersji świata, w którym rządzą niezbyt przyjaźnie nastawione kreatury. Zadaniem gracza będzie przetrwać oraz znaleźć sposób na powrót do właściwego wymiaru. W trybie wieloosobowym czeka na gracza szereg misji wymagających strategicznego podejścia podczas obrony bazy przed hordami wrogów.

Warto dodać, że od jutra gracze dostaną szansę otrzymania SV coins, czyli wirtualnej waluty, dzięki ograniczonemu czasowo bonusowi dla logujących się do gry. Konami zapowiada również, że w najbliższych miesiącach Metal Gear Survive otrzyma sporo darmowej zawartości jak: nowe wydarzenia, misje kooperacyjne i inne dodatki.

Zwiastun premierowy Metal Gear Survive