Mario Kart 8 Deluxe najlepiej sprzedającą się grą w UK. Sniper Ghost Warrior 3 na drugim miejscu

Mario Kart 8 Deluxe 1 e1493408494282

Mario Kart 8 Deluxe, które pod koniec zeszłego tygodnia zadebiutowało na konsoli Nintendo Switch, wdrapało się na szczyt cotygodniowego zestawienia najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Jest to pierwsza gra Mario od 2008 roku, która zajęła pierwsze miejsce na liści. Wówczas zaszczyt ten przypadł Mario Kart na Wii.

Nie zgadniecie jaka gra znalazła się na drugim miejscu? Mój kolega mawiał w czasach młodości – potwór nie potwór byle miał… Ogólnie chodziło o to, że w stosunku do kobiet był mało wybredny. Myślę, że do graczy również pasuje taka dewiza oczywiście wymawiana w odniesieniu do gier. Strzelanka Sniper Ghost Warrior 3 zadebiutowała w zeszłym tygodniu i zgarnęła od recenzentów sromotne lanie, mimo to wielu graczy się nie ugięło. Tak więc produkcja CI Games trafiła na drugie miejsce notowania, wyprzedzając tym samym  takie produkcje jak Grand Theft Auto 5, Little Nightmares czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Spory spadek zaliczyło Ghost Recon Wildlands. Produkcja Ubisoftu, po dwóch tygodniach okupowania pierwszej pozycji spadła na miejsce siódme.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytani w ubiegłym tygodniu (od 24 do 29 kwietnia):

  1. Mario Kart 8 Deluxe
  2. Sniper Ghost Warrior 3
  3. Grand Theft Auto 5
  4. Little Nightmares
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  6. Lego Worlds
  7. Ghost Recon Wildlands
  8. Call of Duty: Infinite Warfare
  9. FIFA 17
  10. Horizon Zero Dawn