„Kroniki II Wojny Światowej” powracają do War Thunder

W czasie wydarzenia rozegrać można łącznie 40 najważniejszych bitew II WŚ

Redakcja | | Przeczytasz w 2 min.

W War Thunder zawitała kolejna odsłona wydarzenia „Kroniki II Wojny Światowej”. Nowe „Kroniki” dedykowane są 72. rocznicy obchodów Narodowego Święta Zwycięstwa. Przedsięwzięcie ma na celu zrekonstruować łącznie 40 najważniejszych bitew II WŚ. Na graczy, którzy do 10 maja zasiądą w kokpitach samolotów lub we wnętrzach czołgów, czekać będzie mnóstwo unikatowych nagród do zdobycia: pojazdy premium, naklejki oraz dekoracje 3D.

Każdy kolejny dzień „Kronik” to nowe, ekscytujące bitwy zarówno na lądzie, jak i w powietrzu. Na graczy czekają specjalnie odwzorowane pola bitew wszystkich istotnych teatrów działań wojennych z okresu II WŚ, w tym m.in.: ruiny miast w Europie, gorące pustynie Afryki, rozległe tereny ZSRR i tropikalne wyspy Pacyfiku.

Wszystkie wydarzenia są ułożone w porządku chronologicznym zgodnie z wydarzeniami historycznymi. Pierwsze pojedynki rozpoczęły się w 1941 roku od operacji Barbarossa i ataku na Pearl Harbor. W tym tygodniu piloci i czołgiści walczą w Bitwie o Midway oraz w Bitwie pod Stalingradem. Ostatniego dnia zmagań, czyli 10 maja, gracze staną twarzą w twarz na schodach prowadzących do Reichstagu.

W trakcie walk, uczestnicy wydarzenia będą zdobywać „Nagrody Kronik”. Aby otrzymać nagrodę, należy wykonywać zadania poboczne polegające na m.in. na zniszczeniu określonej liczby wrogich pojazdów w trakcie jednej bitwy lub na osiągnięciu wyróżnienia Pomocna Dłoń.

Za każde trzy „Nagrody Kornik” pilot lub czołgista otrzyma unikalne dekoracje dla swoich pojazdów. 6 wypełnionych zadań to gratyfikacja w postaci oryginalnego pojazdu: amerykańskiego samolotu PV-2D lub sowieckiej wersji brytyjskiego czołgu Matilda wyposażonego w działo F-96 76mm. Po uzyskaniu 11 odznaczeń za „Nagrody Kronik” na konto czołgistów trafi brytyjski czołg ciężki A33 Excelsior, natomiast piloci otrzymają sowiecki myśliwiec Yak-3T w wersji dostosowanej do niszczenia czołgów.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów