Kool2Play – polskie studio rośnie w siłę i dzieli się ambitnymi planami

Jakub Smolak | | Przeczytasz w 2 min.
Kool2play
Kool2play

Kool2Play to założone w 2014 roku studio z siedzibą w Warszawie. Od czasu debiutu dostarczyli graczom już osiem produkcji, a kolejne projekty są w trakcie realizacji. W najbliższym czasie o Kool2Play powinno zrobić się jeszcze głośniej, głównie za sprawą bardzo ambitnych planów. W przeciągu dwóch lat planują wydać osiem gier. Nawiązanie współpracy z Midven S.A pozwoliło warszawskiemu developerowi na pozyskanie dużych środków, dzięki czemu będą mogli wydawać bardziej rozbudowane produkcje.  Tym samym, w przyszłym roku zadebiutują na rynku NewConnect.

Kool2play Screen

Przypomnijmy, że obecnie Kool2Play pracuje nad dwoma większymi tytułami. Uragun pojawi się na PC oraz konsolach w drugiej połowie przyszłego roku. Premiera City of Minds planowana jest natomiast na rok 2020. W planach firmy jest także wydanie w najbliższym czasie aż 6 tytułów na konsole Nintendo Switch. Poniżej możecie przeczytać, co na temat rozpoczęcia współpracy z  Midven S.A uważa Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

„Grupa kapitałowa Kool2Play to unikalna firma z sektora gier. Z jednej strony mamy spółkę Kool2Play, która produkuje gry. Z drugiej Kool Things z ogromnym, prawdopodobnie największym w Polsce, doświadczeniem w międzynarodowej promocji w branży gier. To połączenie, to prawdziwy dynamit – obie te spółki świetnie uzupełniają swój know-how i potencjał rozwoju. Grupa kapitałowa Kool2Play już w chwili obecnej generuje przychody i zyski. Wierzymy, że Midven dzięki swojemu finansowemu know-how przyczyni się znacząco do zwiększenia skali naszych działań.”

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów