Nowe funkcje w Kingdom Come: Deliverance

Dawid Zaleski | @Dawidci | | Przeczytasz w 3 min.

Warhorse Studios przedstawia nowe funkcje, które wprowadzili podczas produkcji Kingdom Come: Deliverance. W materiale wideo poniżej twórcy omawiają szczegóły na temat systemu RPG, złożoności systemu dozbrajania postaci oraz elementach surwiwalu.

System RPG

W Kingdom Come: Deliverance mamy wolność wyboru w jaki chcemy rozwijać naszą postać. Problemy można rozwiązywać na wiele sposobów, jedni mogą osiągać cele mieczem i agresją, inni postępem, a znajdzie się też paru dyplomatów. Pamiętacie sposób zdobywania kolejnych poziomów zdolności w serii The Elder Scrolls, chociażby Skyrim? Tu mamy podobnie. Korzystając z poszczególnych umiejętności sprawiamy, że stajemy się nich coraz lepsi. Trzeba również pamiętać o tym, że każda decyzja jaka podejmiemy niesie za sobą konsekwencje. Nie będzie niczym dziwnym, jeśli przez agresywne zachowanie nie zdobędziemy zbyt wielu przyjaciół.

Kingdom Come Deliverance 35

Pora się dozbroić

Kingdom Come: Deliverance oferuje 16 slotów na poszczególne części zbroi naszej postaci, a do tego jeszcze 4 miejsca na broń, co pozwala na poświęcenie jeszcze większej ilości czasu na odpowiednie dobranie wyposażenia. Nie można przecież wyjść w byle czym na walkę.

  • 6 miejsc dozbrojenie ciała (ubranie, kolczuga, zbroja, rękawiczki, rękawy, płaszcz)
  • 4 miejsca na ochronę nóg (spodnie, kolczuga, zbroja, buty)
  • 4 na głowę (kaptur kolczy, kolczuga, hełm, naszyjnik)
  • 2 na biżuterię, czyli pierścień oraz spinka
  • 4 miejsca, by było czym atakować (broń, tarcza, łuk, strzały)

Do każdej walki należy się odpowiednio przygotować. Można oczywiście zawsze nosić to samo, ale odpowiedni ubiór daje ogromne korzyści w danych sytuacjach. Trzeba też pamiętać o tym, że nasza zbroja nie jest niezniszczalna. Należy pamiętać, by regularnie ją czyścić oraz naprawiać, ponieważ zaniedbanie może negatywnie wpłynąć na jej efektywność, a także reputację. Szanująca się szlachta nie będzie się zadawała z byle obdartusem. Odpowiednia prezencja potrafi wiele zdziałać.

Kingdom Come Deliverance

Przetrwanie

Rany potrzebują czasu na zagojenie, więc sen oraz strawa mogą wiele zdziałać, ale przy poważniejszych obrażeniach należy pamiętać o lekarstwach i bandażach. Nieprzyjemnie by było wykrwawić się na śmierć. Jedzenie się psuje, a jego brak czy też wycieńczenie są równie niebezpieczne co strzała w ramieniu, a nawet miecz w brzuchu. Początkowo jedynie odbierają nam siły, ale ostatecznie mogą prowadzić do śmierci.

Kingdom Come Deliverance 32

Beta Kingdom Come: Deliverance

3 marca 2016 roku Warhorse Studios wypuściło betę Kingdom Come: Deliverance, która zawiera m.in. część fabuły, kilka zadań, nowy system walki, a także pierwszą bitwę na większą skalę. Beta jest dostępna dla wszystkich, którzy wspierają grę przez kupno jednego z zestawów.

Premiera Kingdom Come: Deliverance jest planowana na przyszły rok na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów