Edycja kolekcjonerska, gameplay i data premiery NieR Replicant

Nier Replicant

Podczas pokazu przygotowanego na potrzeby Tokyo Game Show 2020 ukazało się kilka nowych informacji na temat nadchodzącego NieR Replicant, remake’u pierwszej części serii NieR, stanowiącej prequel do wydarzeń z gorąco przyjętej odsłony NieR Automata.

Data premiery NieR Replicant i edycja kolekcjonerska

Oprócz krótkiego trailera, przede wszystkim poznaliśmy datę premiery, która została zaplanowana na 22 kwietnia 2021 roku w przypadku krajów azjatyckich i dzień później na resztę globu. Ponadto firma Square Enix podzieliła się zawartością edycji kolekcjonerskiej nazwanej White Snow Edition, która będzie zawierać:

  • Specjalne pudełko Lunar Tear
  • Steelbook
  • Zestaw przypinek Grimoire Weiss, Grimoire Noir i Grimoire Rubrum
  • Zestaw siedmiu scenariuszy wraz ze scenariuszem gry, oprawione w twardą oprawę
  • Wydany na dwóch płytach CD soundtrack
  • Kopię gry NieR Replicant
Nier Replicant Edycja Kolekcjonerska
Nier Replicant Edycja Kolekcjonerska

Ponadto ruszyły pre-ordery normalnych edycji na PS4, XONE i PC. Zawierają one cyfrową edycję ścieżki dźwiękowej, a w przypadku konsoli Sony także paczkę avatarów i dynamiczne tło.

Materiał z rozgrywki

Jeśli chodzi o gameplay, nie należy nastawiać się na wiele, gdyż twórcy zaprezentowali ewidentnie bardzo wczesny build, który do poprawnego działania wymaga jeszcze korzystania z konsoli debugowania. Zobaczymy jednak podczas niego fragment dynamicznej walki. (Pokaz zaczyna się w 26:30 i kończy 30:14)

Przypomnijmy informację z początku newsa, NieR Replicant ukaże się na Zachodzie 23 kwietnia 2021 roku i zmierza na PC, PS4 i XONE. Nie wiemy nic o specjalnych wersjach dotyczących next genów, ale na pewno będzie możliwość uruchomienia tej gry we wstecznej kompatybilności. Jeśli jesteście ciekawi naszego tekstu dotyczącego pierwszego NieR’a, znajdziecie go tutaj: klik