Już w przyszłym tygodniu startuje Pixel Heaven 2018! Będzie się działo

Pixel Heaven 2018
Pixel Heaven 2018

W dniach od 7 do 10 czerwca odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven – wielkiego święta dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80-tych i 90-tych XX wieku.

Pixel Heaven to największe w Polsce święto niezależnych twórców gier, oferujące wystawę Indie Basement, branżową konferencję Pixel Connect oraz nagrody Pixel Awards. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m. in. Prezydenta M. St. Warszawy.

Surowe, postindustrialne przestrzenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie stworzą właściwy klimat dla imprezy, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki, dostawców napojów chłodzących i wydarzenia towarzyszące.

Podczas Pixel Heaven 2018 nie zabraknie znakomitych gości specjalnych i atrakcji, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. Na miłośników retro grania czekać będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8/16 bitowymi, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80-tych i 90-tych. To nie wszystko, odbędą się również konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Nie zabraknie strefy chillout z demosceną. Przewidziano specjalną strefę dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz naprawdę wyjątkowe koncerty. Będzie się działo!