Joaquin Phoenix nowym Jokerem

| @Kr4ju | | Przeczytasz w 2 min.
Joaquin Phoenix

O wcieleniu się Joaquina Phoenixa w rolę Jokera mówiło się od wielu miesięcy. Warner Bros. wreszcie oficjalnie potwierdziło plotki, że popularny hollywoodzki gwiazdor zagra jedną z najbardziej ikonicznych postaci z kart komiksów.

Solowy film o Jokerze nie będzie należał do DC Extended Universe, co oznacza, że Jokera w wykonaniu Joaquina Phoenixa nie ujrzymy, jako jednego z przeciwników Ligi Sprawiedliwości. Tę rolę w dalszym ciągu będzie czynić Joker grany przez Jareda Leto.

Film wyreżyseruje doskonale znany z trylogii „Kac Vegas” Todd Phillips, który wraz ze Scottem Silverem napiszą scenariusz do filmu. Producentami zostali Emma Tillinger Koskoff i Richard Baratta. Wiele mówiło się o udziale Martina Scorsese przy produkcji filmu. Niestety ikona amerykańskiego kina nie będzie mogła wziąć udziału w pracach nad filmem przez zbyt napięty scenariusz.

Solowy film o Jokerze ma odbiegać od tego, co do tej pory znaliśmy z adaptacji komiksowych. Obraz skupić ma się na analizie człowieka odrzuconego przez społeczeństwo, gdzie bardziej od efektownej i krwawej akcji ma liczyć się psychologia bohatera. Nie wiadomo póki co, w jaką kategorię wiekową będą celowali twórcy, ale podejrzewa się, że będzie to film wyłącznie dla dorosłych widzów.

Budżet produkcji ma wynieść 55 mln dolarów, co jak na kino superbohaterskie jest absurdalnie mało. Dla porównania budżet „Ligi Sprawiedliwości” wyniósł 300 mln dolarów. Zdjęcia mają ruszyć w Nowym Jorku we wrześniu tego roku. Warner Bros. nie narzuciło twórcom odgórnej daty premiery filmu, co nie jest częstą praktyką przy tego typu kinie. Film powinien jednak pojawić się w drugiej połowie 2019 roku.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Call Of Juarez: The Cartel oraz Więzy krwi we wstecznej kompatybilności Xbox One - https://t.co/KTyJZmg7NB https://t.co/yYv4rndfLb
Dakar 18 - dzisiaj premiera oficjalnej gry Rajdu Dakar - https://t.co/A6rDc2hdBa https://t.co/tJis0Z4pWz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch