Jaką twardość w skali Mohsa powinno mieć dobre szkło hartowane do iPhone 11 Pro?

Szkło Hartowane 3mk
Szkło Hartowane 3mk

Mimo tego, że iPhone 11 Pro nie jest już najnowszym urządzeniem dostępnym w portfolio Apple, to wciąż jest to telefon bardzo ceniony oraz popularny. Aby służył nam jak najlepiej przez kilka dobrych lat, warto zabezpieczyć go dedykowanym szkłem hartowanym. Jakie parametry takie szkło powinno spełniać?

Apple iPhone 11 Pro — specyfikacja techniczna, wybrane informacje

Mimo tego, że w ofercie firmy jest też wersja z większym ekranem, iPhone 11 Pro Max, to bez wątpienia jest to pełnoprawny flagowiec, który oferuje najwyższą jakość oraz bardzo dobrą specyfikację techniczną w niemal każdym aspekcie.

Smartfon oferuje wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala (Super Retina XDR OLED), który pracuje w rozdzielczości 2436 × 1125 pikseli. Moduł ma format 19,5:9, a także deklarowaną jasność maksymalną wynoszącą aż 800 nitów lub 1200 nitów w trybie HDR.

Sercem konstrukcji jest 6-rdzeniowy procesor Apple A13 Bionic. Dwa rdzenie mają taktowanie 2,65 GHz, a cztery 1,8 GHz. Urządzenie oferuje 4 GB pamięci RAM. Telefon debiutował z iOS 13. Firma z Cupertino słynie jednak z tego, że kładzie ogromny nacisk na politykę aktualizacji, w wyniku czego dziś bez trudu można pobrać najnowszą wersję oprogramowania układowego na iPhone’a 11 Pro.

Pomimo tego, że urządzenie doczekało się już dwóch następców (iPhone 12 Pro oraz 13 Pro), aparat wciąż prezentuje się bardzo dobrze. Mamy tu charakterystyczny, bazujący na wyspie moduł, gdzie znajdują się trzy 12 Mpix matryce: z szerokim kątem, teleobiektyw oraz z ultraszerokim kątem.

iPhone 11 Pro wspiera takie pasma komunikacji, jak WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0, LTE+, GPS, OZSS oraz NFC. Wielkim nieobecnym jest modem łączności 5G. Po stronie atutów warto też wskazać na odporność na zalanie i kontakt z pyłem, co potwierdza przyznanie normy IP68.

Ogniwo akumulatora ma pojemność 3046 mAh. Co nie powinno nikogo dziwić, sprzęt wykorzystuje port ładowania Lighting, nie ma tu slotu USB-C. iPhone 11 Pro wspiera też indukcyjne ładowanie bezprzewodowe. Urządzenie waży 188 gramów.

Jakie szkło hartowane do iPhone 11 Pro wybrać?

Wybór odpowiedniego modułu nie jest prosty. Na rynku działa wiele firm, które kuszą promocjami na tego rodzaju szkło ochronne do iPhone’a 11 Pro. Przed zakupem warto prześledzić fora dyskusyjne i grupy. Dostrzeżemy wtedy, że sporo osób poleca szkło hartowane do iPhone’a 11 Pro od firmy 3MK.

Świetnym przykładem takiej dedykowanej warstwy ochronnej, która powinna wytrzymać bardzo dużo, jest na przykład szkło HardGlass Max Privacy. Zdecydowanie nie jest to zwykła „szybka do iPhone’a 11 Pro”. Pod wieloma względami jest to kompleksowe rozwiązanie, które znacznie poprawia komfort użytkowania i bezpieczeństwo telefonu.

3mk
Szkło hartowane do iPhone 11 Pro

Szkło zapewnia idealny poślizg palca, posiada deklarowaną wytrzymałość na zarysowania wynoszącą aż 9H w skali Mohsa, a dodatkowo przyciemnia obraz z telefonu, gdy patrzymy na niego z kąta większego niż 30 stopni. To świetny pomysł na ochronę naszych prywatnych danych przed wzrokiem osób postronnych, na przykład w komunikacji publicznej.

Alternatywne metody zabezpieczenia ekranu

Mimo tego, że szkło hartowane to jedna z najczęściej polecanych metod zabezpieczania ekranów w smartfonach, to na rynku wciąż można znaleźć inne moduły, na przykład szkła hybrydowe. Nie brakuje też fanów folii ochronnej na iPhone 11 Pro.

Osoby, które korzystają z tych metod, cenią sobie prosty montaż oraz demontaż takiej warstwy ochronnej. Folię można zdjąć z wyświetlacza nawet jednym pociągnięciem dłoni, co przy szkle hartowanym nie jest już tak łatwe do wykonania.