Indygo nie dla Steama. Polscy twórcy znaleźli nową platformę dla swojej gry

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Pamiętacie Indygo, rodzimą produkcję od Pigmentum Game Studio? Ten nietuzinkowy projekt zadebiutował pod koniec 2017 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i krytyki (nasza recenzja). Oryginalność Indygo polega na tym, że gra poruszając tematykę depresji, bardziej pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną, niż rozrywkową. Dziś w Blue Monday, tytuł debiutuje na rynku ponownie. I to dosłownie.

Z powodu różnicy zdań Pigmentum Game rozstało się ze swoim dotychczasowym wydawcą Fat Dog Games. Kiedy współpraca dobiegła końca, Steam zablokował możliwość zakupu gry w sklepie, pomimo że twórcy zachowali w całości prawa do swojego projektu. Po długiej batalii z gigantem, polski deweloper postanowił przenieść swoje dzieło na inną platformę cyfrowej dystrybucji. Indygo jest od dzisiaj dostępne na itch.io.

Dyskusja

Komentarzy ( 1 )

  1. Fat Dog Games SA pisze:

    Cieszymy się, że projekt dalej jest w obiegu, ale sprawa nie jest taka prosta. Postaramy się wysłać sprostowanie w tym tygodniu, natomiast jeśli autor artykułu jest zainteresowany relacją drugiej strony, to zapraszamy do kontaktu z wydawnictwem.

Dodaj komentarz

TWEETS

Zapowiedziano Darkest Dungeon 2 https://t.co/Jy99cSCVSY https://t.co/J8NgihC68n
Poznaliśmy datę premiery Age of Wonders: Planetfall https://t.co/Ohzw8ftoTv https://t.co/17hq6lBRBK

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch