Horizon Zero Dawn najlepiej sprzedającą się grą w UK. Nowa Zelda na drugim miejscu.

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Gra Horizon Zero Dawn, nie tylko uplasowała się na szczycie cotygodniowego zestawienia najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, ale również stała się najchętniej kupowanym nowym IP na konsole Sony w historii.

Na drugim miejscu znalazła się debiutująca w zeszły piątek gra The Legend of Zelda: The Breath of the Wild. Produkcja została trzecią najszybciej sprzedającą się odsłoną w historii serii zaraz po The Legend of Zelda: The Wind Waker (GameCube 2002) oraz The Legend of Zelda: Twilight Princess (Wii 2006). Produkcja znalazła przeważając grupę odbiorców wśród właścicieli nowej platformy Nintendo Switch (78%).

Niezły debiut zaliczyła inna gra na Switch zatytułowana 1-2 Switch. Tytuł pomimo, że przed premierą konsoli był obiektem żartów, znalazł się na czwartym miejscu, wyprzedzając takich weteranów listy jak FIFA 17 czy Rocket League oraz nr 1 poprzednich dwóch edycji notowania, czyli grę For Honor.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w ubiegłym tygodniu w UK (od 27 lutego do 4 marca):

  1. Horizon Zero Dawn
  2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  3. Grand Theft Auto V
  4. 1-2 Switch
  5. For Honor
  6. Fifa 17
  7. Super Bomberman R
  8. Rocket League
  9. Sniper Elite 4
  10. Battlefield 1

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów