Halo Infinite nie zostanie zaprezentowane na The Game Awards

Halo Infinite e1595523358312

Halo Infinite miało być tytułem startowym Xbox Series X, ale fala krytyki jaka wylała się na twórców i ich projekt po pierwszej prezentacji rozgrywki, sprawiła że postanowiono jeszcze trochę popracować nad nową odsłoną kultowej serii. Uwagi graczy dotyczyły głównie grafiki, która nie tylko nie prezentowała spodziewanej nextgenowej jakości, ale nawet jak na tytuł aktualnej wówczas generacji, wyglądała dość przeciętnie. Zbliżająca się gala The Game Awards miała być świetną okazją by zaprezentować efekt ostatnich prac, ale Brian Jarrard z 343 Industries zapowiedział, że Halo Infinite zabraknie na corocznej imprezie.

Zdaniem Jarrarda przygotowanie dema na The Game Awards to ogrom pracy, która spowodowałaby problemy w osiągnięciu aktualnych celów studia. Jednak twórcy z 343 Industries planują udostępnić nowe informacje o swojej produkcji w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Przypomnijmy, że w tym roku The Game Awards odbędzie się 10 grudnia, ale w formie online. Z kolei premiera Halo Infinite spodziewana jest w 2021 roku na Xbox Series X, Xbox One i PC.