Halo 5: Guardians najlepiej sprzedającą się grą w UK w ubiegłym tygodniu

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Halo 5: Guardians zaliczyło mocny debiut w Wielkiej Brytanii, i w pierwszym tygodniu sprzedaży wspięło się na sam szczyt listy najchętniej kupowanych gier. Dobry wynik cieszy, tym bardziej, że konkurencja byłą naprawdę mocna.

Drugie miejsce zajęła produkcja Ubisoftu – Assassin’s Creed Syndicate. Jednak ekskluzywna strzelanka na konsolę Microsoftu osiągnęła od niej o 50% lepszy wynik. Co jest nie lada osiągnięciem, ponieważ gra francuskiego studia jest tytułem multiplatformowym, skierowanym do użytkowników wszystkich wiodących platform ósmej generacji, z kolei Halo 5: Guardians jest tytułem na wyłączność dla niezbyt dobrze sprzedającej się konsoli, Xbox One.

Ubisoft jednak nie uważa sprzedaży Assassin’s Creed Syndicate za porażkę. Poprzednia część serii nieco zawiodła graczy, dlatego nie ruszyli oni tak ochoczo do sklepów w dniu premiery. Jednak twórcy twierdzą, że dobre recenzje Syndicate, sprawią że gra będzie się sprzedawała dobrze przez dłuższy okres czasu.

Wciąż świetnie sobie radzi FIFA 16, która zajęła 3 miejsce na liście. Niezły start zaliczyło WWE 2K16, które uplasowało się na 4 miejscu.

Największymi przegranymi w ubiegłym tygodniu byli Guitar Hero Live, które zaliczyło spadek z 3 na 11 miejsce oraz Divinity: Original Sin: Enhanced Edition, które zadebiutowało na liście na 37 miejscu.

Lista najlepiej sprzedających się gier w UK w 41 tygodniu 2015 roku

1. HALO 5: GUARDIANS
2. ASSASSIN’S CREED: SYNDICATE
3. FIFA 16
4. WWE 2K16
5. MINECRAFT: STORY MODE
6. GRAND THEFT AUTO V
7. UNCHARTED: THE NATHAN DRAKE COLLECTION
8. WATCH DOGS
9. LEGO DIMENSIONS
10. LEGO JURASSIC WORLD
11. GUITAR HERO LIVE
12. DESTINY: THE TAKEN KING
13. FORZA MOTORSPORT 6
14. SKYLANDERS SUPERCHARGERS
15. CALL OF DUTY: GHOSTS
16. MINECRAFT: XBOX EDITION
17. THE WITCHER III: WILD HUNT
18. MINECRAFT: PLAYSTATION EDITION
19. METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN
20. RUGBY WORLD CUP 2015

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów