Gry w Epic Games Store, których nie znajdziecie na platformie Steam. Cz. 3

Epic Games Store
Epic Games Store

Czas na pierwsze w tym roku zestawienie produkcji, które ukażą się tylko w Epic Games Store. Pierwsza i druga część, jak okazało się po premierach tych gier, to były całkiem solidne zestawienia. Siła sklepu Epic jest coraz większa, co pokazują m.in. produkcje udostępniane za darmo jak GTA V, czy Just Cause 4. Co do piątki poniżej, myślę, że również jest na co czekać i mieć kolejne preteksty do założenia konta w tym sklepie.

5. Oddworld: Soulstorm

Data premiery: 2020

Oddworld: Soulstorm to nadchodząca odsłona znanej i starej serii Oddworld. Kolejna część bazuje na Oddworld: Abe’s Exoddus z 1998 roku i została zbudowana na nowym silniku oraz zawiera nową historię. O grze słychać już od kilku lat i z pewnością ekskluzywność dla Epic Games Store, a co za tym idzie pieniądze, pomogą w wypuszczeniu w końcu gry na rynek.

4. WRC 9

Data premiery: 3 września

Również na: PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X

Kolejna odsłona gier poświęconych rajdowym mistrzostwom świata, czyli najważniejszej kategorii rajdów samochodowych. Różnie z tą serią bywało, ale z roku na rok jakość idzie w górę. Nie mam wątpliwości, że WRC 9 nie dorówna do ostatnich rajdówek Codemasters, ale powinno być co najmniej dobrze. Autorzy już celują w nowe konsole – PlayStation 5 i Xbox Series X, a w dodatku zapowiedziano już dziesiątą i jedenastą odsłonę cyklu. Kylotonn ogólnie będzie całkiem zarobione, bo trwają jeszcze prace nad Test Drive Unlimited 3. Czy Kylotonn dał radę, dowiemy się jeszcze przed końcem tego lata.

3. Twin Mirror

Data premiery: 2020

Również na: PlayStation 4, Xbox One

Twin Mirror to produkcja studia Dontnod Entertainment, twórców Life is Strange i Vampyra. Główną postacią tego thrillera jest 33-letni Sam, wracający do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb przyjaciela. Kolejnego dnia Sam budzi się z potężnym bólem głowy i zakrwawioną koszulą, a celem gracza jest rozwiązanie zagadki ostatniej nocy. Ten tytuł został zapowiedziany już dwa lata temu, ale premiera powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku. Wersja pecetowa przez 12 miesięcy będzie wyłącznie na Epic Games Store.

2. Maneater

Data premiery: 22 maja

Również na: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One

Maneater zadebiutował wczoraj i po pierwszych recenzjach widać, że ta gra to coś więcej niż tylko ciekawy pomysł na rozgrywkę. Producenci z Blindside Interactive przygotowali RPG akcji o samotnym rekinie. Rekin ma nie tylko atakować ludzi, ale walczyć z równie groźnymi jak on – drapieżnikami. Choć za ten tytuł odpowiadają debiutanci, to mają za sobą jako wydawcę studio Tripwire (Killing Floor, Red Orchestra), które z pewnością jest gwarancję solidnej jakości. Ja jedynie obawiam się powtarzalności i nie mam pewności, czy to materiał na wielki hit, czy może raczej tylko ciekawostka. Wystarczyło to jednak do wrzucenia tej gry do naszej piątki największych majowych premier.

1. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Data premiery: 4 września

Również na: PlayStation 4, Xbox One

Tony Hawk powraca! To dobrze. Jako remake dwóch pierwszych części! Nawet lepiej…choć już mieliśmy taki jeden potworek z dopiskiem HD, którego dzisiaj nawet na Steamie nie kupicie. Po udostępnionych fragmentach rozgrywki jestem jednak dobrej myśli, a i z chęcią wrócę do tych odsłon z lepszą oprawą graficzną i ścieżką dźwiękową, która nie będzie drastycznie okrojona jak w przypadku pierwszego remake’u. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 wraca już 4 września, a ja poważnie zastanawiam się nad kupnem gry w przedsprzedaży. Niedawno wróciłem do czwartej odsłony (chyba ostatniej tak świetnej) i z chęcią przytulę już cyfrową deskorolkę. Jakaś konkurencja? A i owszem – jest.