Gothic Remake potwierdzony – gra zadebiutuje na nowej generacji

Jakub Smolak | | Przeczytasz w 2 min.
Gothic Remake
Gothic Remake

Jakiś czas temu fanów na całym świecie rozgrzała wiadomość o nowej, odświeżonej wersji legendarnego Gothica. Emocje wielu graczy nieco ostygły po zapoznaniu się z bardzo wczesną wersją demo, a w stronę twórców poleciały słowa krytyki. Część fanów nie była zadowolona ze zmian w warstwie fabularnej i zbyt barwnej oprawy graficznej. Po zakończeniu wersji testowej gracze mogli wziąć udział w ankiecie, od wyników której zależał dalszy los projektu. THQ Nordic chciał się dowiedzieć, czy materiał się podobał, jaką ścieżkę tworzenia gry obrać i czy w ogóle remake tytułu z 2001 roku powinien powstać.

Jak się okazuje, odzew graczy musiał być pozytywny, a dziś doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia podjętych prac. Grę tworzy ekipa THQ Nordic z Barcelony, czyli ludzie odpowiedzialni za wcześniej prezentowane demo. Jak informuje wydawca, gra zadebiutuje na PC oraz konsolach następnej generacji. Gothic Remake nie pojawi się jednak na rynku wraz z premierą PlayStation 5 i Xbox Series X, gdyż nie możemy spodziewać się go w tym roku.

Decyzja o kontynuowaniu prac w ogóle mnie nie dziwi. W końcu jaki fan nie chciałby kolejnego Gothica? Niezależnie w jakiej formie i z jakimi odstępstwami od oryginału. Osobiście chętnie wybiorę się do Górniczej Doliny po raz enty i oczekuję tam wielu zaskakujących zmian.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów