Google zaprezentuje swoją konsolę podczas tegorocznego GDC?

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Google Gaming Console Controller
Google Gaming Console Controller

Nikt w ostatnim czasie nie brał na poważnie opcji, wkroczenia Google na rynek konsolowy, ale wygląda na to, że taka sytuacja niebawem nastąpi. W sieci pojawiła się wizualizacja kontrolera dla pierwszej konsoli amerykańskiego giganta, więc jej zapowiedzi możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Pierwsze co rzuca się w oczy po spojrzeniu na kontroler, to brak charakterystycznych oznaczeń przycisków, zamiast nich są po prostu kolorowe przyciski. Nie ma mowy o znanym z Xboksa X, Y, A, B, czy trójkąt kwadrat kółko i krzyżyk z kontrolerów DualShock.

Pad Do Konsoli Google

Drążki analogowe są symetryczne, więc znajdują się w jednej linii, podobnie jak w kontrolerach Sony. Nie brakuje również przycisków odpowiedzialnych za rozpoczęcie gry, wykonanie zrzutu ekranu czy dostęp do szybkiego menu lub powrotu do systemu operacyjnego. Ciekawem dodatkiem będzie klawisz odpowiedzialny za włączanie komend głosowych.

Prezentacji konsoli mamy się spodziewać podczas imprezy Game Developers Conference, która w dniach od 18 do 23 marca, będzie się obywała w San Francisco.

Czy konsola Google będzie miała szanse konkurować z platformami od Nintendo, Sony i Microsoftu?

Źródło: https://www.shacknews.com/article/110415/google-gaming-console-controller-images-leak-before-gdc-2019

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów