Jaki Internet do komfortowej rozgrywki w Google Stadia?

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Google Stadia Kontroler
Google Stadia

Wczoraj Google podczas konferencji Game Developers Conference, zaprezentowało platformę streamingową o nazwie Google Stadia. Usługa ma zadebiutować w tym roku i pozwoli na granie w najnowsze tytułu nawet na słabszym sprzęcie komputerowym oraz na lepszych telewizorach.

Jak wiadomo, bez mocnego sprzętu potrzebne jest stabilne i szybkie połączenie internetowe. Szef projektu – Phil Harrison, zdradził, że do rozgrywki w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości Full HD gracze będą musieli posiadać łącze o przepustowości minimum 25Mb/s. W przypadku rozgrywki w 4K prędkość internetu musi wzrosnąć do minimum 30Mb/s.

Nie są to szczególnie wygórowane parametry i z pewnością spora część graczy w Polsce posiada szybsze połączenie internetowe.

Choć Google Stadia ma zadebiutować w tym roku, to raczej nie mamy co liczyć, że w tym czasie ukaże się nad Wisłą. Wciąż nie wiemy ile będzie wynosił miesięczny oraz roczny abonament za usługę.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów