Ghostrunner na Xbox Series X i PlayStation 5 dopiero w przyszłym roku

Ghostrunner
Ghostrunner

Ghostrunner, którego premiera została zaplanowana na 27 października 2020 na PC i konsolach obecnej generacji, zadebiutuje również na PlayStation 5 i Xbox Series X. Wydawcy All in! Games oraz 505 Games, ogłosili dzisiaj, że gra na nowych platformach zostanie wydana w 2021 roku.

Choć na premierę Ghostrunner musimy jeszcze kilka dni poczekać, to twórcy już są zadowoleni z jego sprzedaży przedpremierowej.

Piotr Żygadło, CEO wydawnictwa All in! Games nie zdradza co prawda liczb, ale sugeruje, że są one imponujące:

Możemy być zadowoleni z tego, jakim zainteresowaniem cieszy się Ghostrunner odkąd uruchomiliśmy przedsprzedaż. Dokładniejsze informacje będziemy podawać w późniejszym terminie, ale z rankingu Global Bestsellers na Steam można wywnioskować, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się tytułów wchodzących w skład portfolio 505 Games. To czołowy wydawca na świecie, więc ten fakt wiele nam mówi

Ghostrunner to dynamiczny slasher, którego akcja toczy się w dalekiej przyszłości. Po kataklizmie niedobitki ludzkości mieszkają w Dharma Tower, megastrukturze stworzonej jako tymczasowe schronienie. Sto lat konfliktu doprowadziło do brutalnego podziału miasta-wieży: im niższe piętro, tym niższy status mieszkańców w społeczeństwie. Tajemniczy Klucznik utrzymuje ten system kastowy, ale ludzie mają dość. Gracz wciela się w Ghostrunner, obdarzonego niesamowitą szybkością i zabójczą precyzją wojownika, który musi dotrzeć na szczyt wieży, by odkryć prawdę o rządach Klucznika.