Fortnite większą konkurencją dla Netflixa niż HBO

Kacper Cembrowski | @_Diabe | | Przeczytasz w 1 minutę

Netflix niedawno przekazał inwestorom, że to Fortnite jest dla nich największą konkurencją. Chociaż na pozór gry komputerowe i seriale to dwie całkiem inne rzeczy, to niewątpliwie spora część ludzi dzieli swój wolny czas na obydwie te aktywności.

Netflix w komunikacie napisał:

Konkurujemy (i przegrywamy) z Fortnite bardziej niż z HBO.

Jest to jeden z pierwszych razy, kiedy mamy do czynienia z sytuacją, jak inna firma nazwała grę bezpośrednią konkurencją pomimo różnicy rynkowej.

Żeby nie zauważyć tego ogromnego sukcesu komercyjnego Fortnite, chyba trzeba byłoby żyć pod kamieniem. Produkcja Epic Games to jeden z największych wystrzałów od dawien dawna, a ostatnia taka fala popularności miała miejsce za czasów świetności Minecrafta. Rozwój studia widać na pierwszy rzut oka, a potwierdza to nawet sukces Epic Games Store, który niedługo może pogrzebać Steama.

Mimo wszystko, cała ta sytuacja jest dość absurdalna. HBO to ogromna marka i to naprawdę niecodzienna sytuacja, że Fortnite jest większym zagrożeniem dla Netflixa. Bardzo możliwe, że premiera finałowego sezonu Gry o Tron trochę odmieni tę sytuację.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-01-18-netflix-we-compete-with-and-lose-to-fortnite-more-than-hbo

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów