Dziś startuje nowy sezon Call of Duty World League

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 4 min.

Dziś rozpoczyna się nowy sezon Call of Duty World League (CWL), prezentowanej globalnie we współpracy z PlayStation 4. Z tej okazji ujawniono plany na cały – drugi już – sezon ligowych rozgrywek. Potwierdzono także kolejną edycję Mistrzostw Call of Duty World League, które odbędą się w 2017 roku, w późniejszym terminie, ponownie we współpracy z Major League Gaming.

Rob Kostich, General Manager i Executive Vice President do spraw Call of Duty w Activision, nie bardzo zadowolony ze współpracy z PlayStation:

Inauguracyjny sezon CWL w 2016 roku był po prostu niesamowity! Byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji ponad 1000 drużyn z całego świata, a fani obejrzeli online łącznie ponad milliard minut transmisji z meczów. Nie brakowało w nich momentów, które przeszły do historii rozgrywek Call of Duty. Wraz z naszym partnerem, PlayStation®4, cieszymy się mogąc rozpocząć nowy sezon Światowej Ligi Call of Duty. Czujemy się dumni, że pierwszym związanym z nim wydarzeniem był zamknięty turniej, który odbył się w ostatni weekend w ramach PlayStation Experience.

W ostatni weekend, w zamkniętym turnieju w Anaheim w Kalifornii, podczas PlayStation Experience do rywalizacji stanęło osiem wybranych drużyn z całego świata. W niedzielnym finale europejski team Orbit starł się z zespołem FaZe reprezentującym Stany Zjednoczone. Gracze Orbit znakomicie poradzili sobie w półfinałach, nie dając szans rywalom z Luminosity, których rozgromili 3-0. W finale ulegli jednak ostatecznie Amerykanom. Z wynikiem 3-1 po laur zwycięzcy pierwszego turnieju sezonu sięgnęli gracze z FaZe. Turniej zapowiada jeszcze większe emocje podczas zbliżających się otwartych rozgrywek CWL, planowanych na 16-18 grudnia w Las Vegas.

Nowy sezon CWL to między innymi seria 4 turniejów LAN, oraz światowa liga LAN dla profesjonalnych graczy. Gracze lokujący się w tabeli przez cały sezon będą mogli zbierać punkty CWL Pro by wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw CWL w sierpniu 2017. Oto lista planowanych wydarzeń:

4 ogromne otwarte turnieje LAN gdzie można zdobyć punkty CWL Pro:

 • Las Vegas – 16 – 18 grudnia
 • Atlanta – 10 -12 lutego
 • Anaheim – 16 – 18 czerwca

Szczegóły czwartego turnieju ujawnione zostaną w późniejszym terminie:

 • Nowa liga LAN Pro
 • 16 zespołów, w tym 9 z Ameryki Północnej i 7 międzynarodowych
 • Start w kwietniu 2017
 • Miejsce – Columbus Arena, Columbus, Ohio, Stany Zjednoczone
 • Kwalifikacja drużyn na podstawie Punktów CWL Pro, zdobytych w turniejach LANs i online, za pośrednictwem GameBattles

Kolejne Mistrzostwa CWL w roku 2017

 • 32 drużyn z całego świata
 • Drużyny będą mogły gromadzić punkty CWL Pro na turniejach LAN i online, za pośrednictwem GameBattles – już od dziś!
  Ostatnia faza meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw CWL rozgrywana będzie na turniejach LAN w Stanach Zjednoczonych i Europie
 • Zawody CWL online za pośrednictwem GameBattles z możliwością zdobycia punktów CWL Pro rozpoczną się we wszystkich regionach objętych ligą już dziś.

Szczegóły procesu kwalifikacji do pierwszego regionalnego turnieju w Las Vegas opisane zostały na tej stronie. Kwalifikacje online odbędą się 10 grudnia.

Wydarzenia CWL nie ograniczają się do Stanów Zjednoczonych. Fani w Europy i regionów APAC będą mogli zmierzyć się w lokalnych turniejach LAN. Więcej szczegółów na ich temat ujawnionych zostanie wkrótce.

Call of Duty World League może pochwalić się partnerstwem z organizacją Major League Gaming. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom i technologii transmisji MLG, fani CWL mogą oglądać e-sportowe rozgrywki Infinite Warfare w dostępnym z poziomu gry w wersji PS4 modułowi Live Event Viewer oraz na platformie MLG.TV.

GameBattles to największa platforma e-sportowych turniejów online, z ponad 10 milionami zarejestrowanych użytkowników. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.gamebattles.com.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów