Dziś premiera gry Terminator: Resistance. Pierwsze recenzje nie napawają optymizmem

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Terminator: Resistance, czyli najnowsza produkcja krakowskiego studia Teyon, zadebiutowała dziś w polskiej wersji językowej na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Przy okazji premiery gry, jej wydawca, firma Reef Entertainment wraz z wydawnictwem komiksowym Dark Horse, przygotował dla fanów Terminatora dwa unikalne komiksy – Terminator: Resistance Zero Day Exploit Part 1 & Part 2. Są one rozwinięciem historii w grze i opowiadają więcej o głównych członkach Zachodniej Dywizji ruchu oporu, dowódcy Jessiki Baron i doktora Edwina Macka oraz zapowiadają niektóre wydarzenia z gry. Dostęp do cyfrowego wydania obu komiksów otrzymają wszyscy posiadacze gry.

Terminator: Resistance to pierwszoosobowa strzelanka oparta na znanej filmowej serii pod tym samym tytułem. Gra jest osadzona w przyszłości, w której ludzie toczą wojnę z maszynami. jej fragmenty mogliśmy zobaczyć w kultowych filmach Jamesa Camerona. Akcja gry rozgrywa się 31 lat po Dniu Sądu. Wcielamy się Jacoba Riversa, żołnierza ruchu oporu Johna Connora. Jacob to z pozoru tylko zwykły szeregowiec, ale nagle staje się celem Skynetu i musi przeżyć starcie z morderczymi maszynami.

Niestety pierwsze oceny są dla polskiego producenta trudną do przełknięcia gorzką pigułką. Większość recenzentów postrzega strzelankę jako wielkie rozczarowanie, które nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w bogatym uniwersum kultowej marki. Dziennikarze krytykują grę za niesamowicie głupią sztuczną inteligencję, ale zdarzają się też bardziej optymistyczne tony. Na PlayStation Universe możemy przeczytać, że pomimo iż nowemu Terminatorowi można wiele zarzucić, to jest on najlepsza gra z uniwersum i najlepszy guilty pleasures tego roku. Zawsze coś.

Terminator: Resistance – oceny

  • PlayStation Universe – 7/10
  • Hobby Consolas – 6/10
  • Push Square – 5/10
  • VG247 – 4/10
  • IGN – 4/10
  • Metro GameCentral – 3/10

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów