Dwóch nowych operatorów w Rainbow Six: Siege

Rainbow Six Siege

Ubisoft przedstawił dwóch nowych operatorów w Rainbow Six: Siege – Liona i Finka. Obie postacie są specjalistami od zagrożeń biologicznych, co świetnie się składa, ponieważ będą mieli do czynienia z nowym zagrożeniem w ramach eventu Operation Outbreak.

Lion

Lion, znany również jako Olivier Flament, dołączył do armii francuskiej w wieku 18 lat aby uciec od burzliwej młodzieży. Kiedy spotkał się z porzuconym synem, po raz pierwszy chciał osiągnąć coś więcej. W końcu stał się ekspertem od zagrożeń biologicznych, chociaż jego umiejętności i zdolności do podejmowania decyzji zostały zepchnięte do granic możliwości dopiero podczas walki z epidemią eboli w Afryce Zachodniej.

Dron EE-One-D pozwala Lionowi przeglądać gorące strefy i utrzymywać protokoły kwarantanny w misjach. Używa go również do wykrywania ruchu w obszarze, w celu ustalenia, czy ktoś łamie kwarantannę lub godzinę policyjną.

Finka

Finka, znana również jako dr Lera Melnikova, urodziła się w cieniu katastrofy w Czarnobylu. Zdiagnozowano u niej neuropatię, która powoduje powolną degenerację jej mięśni i układu nerwowego. Pragnienie zrozumienia i wyleczenia jej stanu doprowadziło do kariery w biotechnologii. Finka jakiś czas później dołączyła do rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa jako specjalistka w dziedzinie radiologii chemicznej.

Finka każdemu z agentów chwilę przed operacją dostarcza do organizmu nanobota. Ten wykonany jest z cynku i koktajli farmakologicznych, wtopionych w urządzenie. Kiedy Finka aktywuje swój sygnał, nanoboty rozpadają się. Cynk jest traktowany przez organizm jako składnik odżywczy i ułatwia wchłanianie leków. Wszyscy operatorzy dostają krótki zastrzyk zdrowia, aby stanęli na nogi, dostali dodatkowy impuls i utrzymali swój cel.

Rainbow Six Siege: Operation Chimera zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One 6 marca tego roku. Nie mieliście okazji jeszcze pograć w Rainbow Six: Siege? Idealnie się składa, bo właśnie trwa darmowy weekend (dokładne informacje tutaj).