Dwa miliardy dla Avengers: Wojna bez granic! Ocean’s 8 z niezłymi wynikami, Hotel Artemis finansową super klapą

| @Kr4ju | | Przeczytasz w 4 min.
Avengers Wojna bez granic

Przed weekendem analitycy zadawali sobie przede wszystkim dwa pytania. Czy Avengers: Wojna bez granic przekroczy magiczną granicę 2 mld dolarów, oraz czy Han Solo: Gwiezdne wojny – historie zacznie wreszcie zarabiać porządne pieniądze. Odpowiedzi na oba pytania brzmią: nie.

Numerem jeden weekendu został Ocean’s 8, kobiecy remake słynnej trylogii Ocean’s Eleven. Film na otwarcie zgarnął przyzwoite 41,5 mln dolarów, co stanowi najlepsze otwarcie dla całej serii. Produkcja Gary’ego Rossa zadebiutowała również w 33 innych krajach, gdzie łącznie zarobiła skromne 12,2 mln dolarów. Łączny przychód z pierwszego weekendu szacuje się na 53,7 mln dolarów, co przy budżecie 70 mln wygląda całkiem nieźle. Poprzednie części ponad połowę wyników osiągały z zagranicznych wpływów, więc tu będzie podobnie. Ocean’s 8 wciąż czeka na premierę w najważniejszych krajach.

Drugie miejsce należy do Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, zgarniając z trzeciego weekendu 15,1 mln dolarów, co stanowi spadek wpływów o 48,5% w porównaniu do zeszłego weekendu. Do tej pory film w Ameryce Północnej zarobił zaledwie 176,1 mln, zaś wpływy z reszty świata również nie powalają, bo wynoszą bardzo słabe 136,1 mln. Po 17 dniach nowa część Gwiezdnych wojen zarobiła globalnie zaledwie 312,2 mln dolarów i wciąż plasuje się daleko w tyle za wszystkimi pozostałymi częściami gwiezdnej sagi.

Na trzecie miejsce spadł Deadpool 2, zarabiając w czwarty weekend dobre 13,6 mln dolarów. Wpływy z USA oraz Kanady wynoszą 278,6 mln, zaś z reszty świata 350,3 mln. Globalnie daje to więc mocne 628,9 mln dolarów. Film więc traci do pierwszej już tylko 127,8 mln i choć nie ma już szans, na dogonienie wyników pierwszej części przygód Pyskatego Najemnika, to studio FOX może być zadowolone z wyników kontynuacji.

Na czwartym miejscu znalazł się horror Hereditary, który został bardzo entuzjastycznie oceniony przez krytyków, ale tych wrażeń nie podzielili widzowie, którzy w serwisie Cinemascore ocenili film na zaledwie D+. Dla porównania o wiele gorzej recenzowane Ocean’s 8 zgarnęło notę B+. Przełożyło to się na otwarcie filmu, które wyniosło zaledwie 13 mln dolarów.

Piąte miejsce należy do Avengers: Wojna bez granic, która w siódmy weekend dołożyła 6,8 mln dolarów. Wpływy z Ameryki Północnej wynoszą więc 654,7 mln, zaś z reszty świata 1,343 mld dolarów. Globalnie daje to 1,998 mld, więc filmowi brakuje wyłącznie 2 mln do odtrąbienia sukcesu zostania dopiero czwartym filmem w historii, który osiągnął globalne wpływy na poziomie 2 mld dolarów. Jest to tak naprawdę kwestią nie dnia, a godzin, bo bez wątpienia już jutro Disney wspólnie z Marvelem będą mogli świętować. Kolejny próg do osiągnięcia to pobicie wyników Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy, które wynosi 2,068 mld. Wszystko wskazuje na to, że trzecia część Avengersów będzie potrzebowała na to najwyżej dwóch tygodni. Pomimo tego Avengers: Wojna bez granic najprawdopodobniej nie zostanie najbardziej dochodowym filmem Marvela w Ameryce. Filmowi brakuje 44,6 mln do najlepszej pod tym względem Czarnej Pantery, która w siedemnasty(!) weekend dołożyła 137 tysięcy dolarów, dzięki czemu wpływy z Ameryki Północnej wynoszą 699, 3 mln.

Ogromnym rozczarowaniem okazała się druga największa premiera weekendu – Hotel Artemis. Film na otwarcie zarobił katastrofalne 3,1 mln dolarów, zajmując dopiero ósme miejsce amerykańskiego box office’u. Hotel Artemis ma bardzo ograniczoną światową dystrybucję i pojawi się w kinach zaledwie w kilkunastu krajach. W Europie trafi wyłącznie do Estonii, Rosji, Łotwy, Holandii, Norwegii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Nic nie wskazuje na to, żeby dystrybucja filmu miała zostać rozszerzona o kolejne kraje, dlatego Hotelu Artemis nie ujrzymy w naszych kinach.

Warto odnotować również dobry start Jurassic World: Upadłe królestwom, które w ten weekend zadebiutowało na 48 rynkach zarabiając 151,1 mln dolarów. Trzy lata temu pierwsza część debiutowała z wynikami wynoszącymi 158,6 mln, więc na ten moment druga część sprzedaje się zaledwie o 5% gorzej od pierwszego Jurassic World. Film w amerykańskich kinach pojawi się dopiero 22 czerwca. Budżet wyniósł 170 mln dolarów.

Weekendowe wyniki amerykańskiego box office 08.06-10.06

 1. Ocean’s 8 (premiera) – 41,5 mln dolarów /ogółem: 41,5 mln dolarów
 2. Han Solo: Gwiezdne wojny – historie – 15,1 mln / 176,1 mln
 3. Deadpool 2 – 13,6 mln / 278,6 mln
 4. Hereditary (premiera) – 13 mln / 13 mln
 5. Avengers: Wojna bez granic – 6,8 mln / 654,7 mln
 6. 41 dni nadziei – 5 mln / 21,7 mln
 7. Pozycja obowiązkowa – 4,2 mln / 56,8 mln
 8. Hotel Artemis (premiera) – 3,1 mln / 3,1 mln
 9. Upgrade – 2,2 mln / 9,2 mln
 10. Life of the Party – 2,1 mln / 50,2 mln

Dyskusja

Komentarzy ( 5 )

 1. tempora pisze:

  No i wspaniale! Ocean’s 8 to dobry produkt, mega mocna obsada i dobra fabuła :) idę na Ladies Night na niego 21 czerwca : )

Dodaj komentarz

TWEETS

Metro Exodus – grafiki prezentujące postacie i potwory https://t.co/vLquMzNjX1 https://t.co/kFi61YuWiW
Fabularny zwiastun Far Cry New Dawn https://t.co/Dltgz62MBN https://t.co/M06xMFXGxq

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch