Druga część Detroit powstanie? David Cage o domniemanym sequelu

Kacper Cembrowski | @_Diabe | | Przeczytasz w 2 min.

David Cage jest założycielem studia Quantic Dream. Stworzył on niedawno wydane Detroit: Become Human, jednak odpowiedzialny jest również za Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze. Cage wziął kilka dni temu udział w sesji AMA (Ask Me Anything) na stronie Reddit i odpowiedział na kilka interesujących pytań od fanów.

Będziemy pracować nad sequelem, kiedy poczujemy, że mamy pomysły, chęć i werwę aby to robić i jeśli będziemy wiedzieć, że mamy coś więcej do opowiedzenia na temat tego świata. Szanujemy naszych fanów i nigdy nie chcielibyśmy robić kontynuacji tylko po to, żeby zarobić pieniądze. Pasja kieruje nami bardziej niż cokolwiek. [..]

W grze jest wiele postaci, które mogłyby mieć DLC na temat swoich fabuł, lecz może być ciężko wybrać… Właściwie to pisałem historię dla praktycznie wszystkich postaci, więc mam spore pojęcie o tym, co działo się przed rozpoczęciem gry… Dla ludzi, którzy chcą śledztwa w sprawie Connora, kontynuacji i DLC dla innych postaci, będziemy musieli dokonać wyboru 😉

Cage napisał również, że byłby zainteresowany tworzeniem gry multiplayer opartej na narracji. Jest to definitywnie coś, co chciałby wypróbować, jeśli wydawca byłby takim projektem zainteresowany.

Jestem bardzo zainteresowany zrobieniem gry opartej na narracji dla wielu graczy od dłuższego czasu. Jest kilka kreatywnych i technicznych wyzwań, które trzeba pokonać, i należy mieć odpowiednią historię do opowiedzenia, jednak jest to coś bardzo ekscytującego… Przekonanie wydawcy do wypróbowania tego jest właściwie kolejnym wyzwaniem, ale jest to zdecydowanie coś, co chciałbym wypróbować w najbliższej przyszłości.

Warto wspomnieć, że kontrakt Quantic Dream na trzy gry z Sony stracił już ważność, więc studio może pracować z każdym przy tworzeniu kolejnej gry.

Detroit: Become Human miało swoją premierę w maju tego roku. Gra pojawiła się wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Detroit: Become Human – zwiastun produkcji

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów