DOOM i Rage trafiły do katalogu Xbox Game Pass

Doom
Doom

Tak jak na początku sierpnia zakładałem, Microsoft nie powiedział w tym miesiącu jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o usługę Xbox Game Pass. Dzisiaj amerykańska firma poinformowała, że biblioteka gier w usłudze z okazji trwającego właśnie konwentu QuakeCon 2018, została wzbogacona o dwie produkcje od id Software – DOOM i Rage.

DOOM to tak naprawdę czwarta odsłona zapoczątkowanej w 1993 roku serii pod tym samym tytułem. Gra zadebiutowała w połowie 2016 roku i przez wielu uważana jest za najlepszy shooter obecnej generacji. Z kolei Rage to postapokaliptyczna strzelanka, która zadebiutowała w 2011 roku na PC i konsolach poprzedniej generacji. W 2019 roku ma zadebiutować jej druga część, przy produkcji której pracuje również Avalanche Studios, znane głównie za sprawą serii Just Cause oraz Mad Maxa.

Xbox Game Pass zapewnia dostęp do ponad 150 pełnych gier na konsolę Xbox One oraz tytułów z konsoli Xbox 360 dostępnych we wstecznej kompatybilności. Abonament Xbox Game Pass można kupić bezpośrednio w Sklepie Xbox na konsoli Xbox One.