DOOM Eternal z nowym zwiastunem – premiera coraz bliżej

Doom Eternal
Doom Eternal

Jeśli czekacie z niecierpliwością na premierę DOOM Eternal, czas możecie sobie umilić nowym zwiastunem opublikowanym przez Bethesda Softworks. Nowy trailer prezentuje rozgrywkę i trochę informacji na temat fabuły.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika w Doom Eternal rozgrywka będzie toczyć się także na Ziemi. Planeta została zrujnowana przez inwazję demonów, a uratować ludzkość może oczywiście tylko główny bohater. Okazuje się, że oprócz demonów w życie ziemian ingerują także jakieś niebiańskie istoty, które postrzegają inwazję piekielnych hord jako próbę zesłaną na ludzi.

Zwiastun prezentuje także wiele nowych broni i ich funkcji. Wyrzutnia rakiet może ładować się kilka razy, a następnie wystrzelić wszystkie pociski jednocześnie. W czasie używania chaingun można uruchomić tarczę energetyczną, która pochłonie część obrażeń. W akcji można zobaczyć także miecz energetyczny. Poza tym film ukazuje pułapki, które po uruchomieniu likwidują od razu sporo przeciwników.

DOOM Eternal zadebiutuje 20 marca na PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. Data premiery gry na konsolę Nintendo Switch na razie nie jest znana.

Najnowszy zwiastun obejrzycie poniżej.