Disgaea 5 Complete na Nintendo Switch przebiła barierę 200 tysięcy sprzedanych sztuk

Bartosz Zając | @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 1 minutę

Szef Nippon Ichi Software, Sohei Niikawa, poinformował dzisiaj poprzez portal Inside Games, że całkowita sprzedaż Disgaea 5 Complete na Nintendo Switch przebiła barierę 200 tysięcy sprzedanych sztuk, co jest naprawdę świetnym wynikiem jak na tak niszową produkcję. Głównymi rynkami zbytu dla tytułu japońskiego studia okazała się Północna Ameryka, Europa oraz Azja, jednak w samej Japonii wbrew pozorom gra nie osiągnęła jakiegoś bardzo wysokiego wyniku, w pierwszym tygodniu sprzedając się w nakładzie tylko 5,481 sztuk.

Szef Nippon Ichi zapowiedział również pojawienie się nowych IP oraz sequeli swoich poprzednich gier na Playstation 4 oraz Nintendo Switch, czyli najbardziej opłacalne platformy, nie podając jednak na ten moment więcej szczegółów. Firma w lipcu będzie obchodzić swoje 25 lecie i to właśnie na tym wydarzeniu pojawi się większość produkcji i informacji, dotyczących przyszłości studia.

Disgaea 5 Complete zadebiutowało na Nintendo Switch 23 maja zeszłego roku. Naszą recenzję przeczytacie tutaj:  Disgaea 5: Recenzja

Disgaea 5 Complete – Zwiastun produkcji:

Źródło: https://gematsu.com/2018/01/disgaea-5-complete-sales-top-200000

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów