Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

DIRT 5 zdecydowanie lepiej prezentuje się na PlayStation 5 niż na Xbox Series X

dirt 5

Microsoft reklamuje swoją nową platformę, jako najpotężniejszą konsolę na świecie, ale dotychczas pręży ona muskuły jedynie na papierze. Analiza Digital Foundry udowadnia, że wyścigi rajdowe DiRT 5 to kolejna gra, a którą zdecydowanie lepiej radzi sobie na PlayStation 5.

DiRT 5 na nowych platformach działa w trzech trybach: pierwszy nastawiony jest na zachowanie dynamicznej rozdzielczości 4K i 60 klatek na sekundę, drugi stawia na natywne 4K kosztem pogorszenia grafiki, a trzeci stawia na 120 klatek w zmiennej rozdzielczości 1440p-900p.

Recenzja DiRT 5

W pierwszym trybie Series X ma większe problemy z zachowaniem wysokiej rozdzielczości, a płynność spada nawet do 54 klatek. Na PS5 z kolei nie występują spadki płynności większe niż 3 klatki na sekundę. Najgorzej sobie radzi Series S. Rozdzielczość rzadko jest większa niż 1080p. i widać różnice w teksturach i szczegółowości oprawy.

Dirt Xbox Series X Vs Ps5 4

W drugim trybie graficznym wszystkie konsole radzą sobie świetnie z płynnością i utrzymują stałe 60 FPS-ów. Xbox Series S ma jednak wciąż problemy z rozdzielczością i działa jedynie w Full HD. Również graficznie DiRT 5 najbardziej odstaje na najtańszej konsoli dziewiątej generacji. Tekstury są mniej wyraźne, a flora skromniejsza.

Trzeci tryb stawiający na 120 klatek na sekundę, to prawdziwa dominacja konsoli Sony. W tym trybie na dużych konsolach wyścigi toczą się w rozdzielczości od 900p do 1440p, podczas gdy na Xbox Series S rozdzielczość spada nawet do 570p!

Największą różnicę widać dopiero w grafice. Zaczynając od detali samochodów i geometrii obiektów po tekstury i florę, wersja na PS5 prezentuje się, zdecydowanie lepiej niż na Series X. Różnica jest tak duża, że ​​Digital Foundry uznało ją za błąd twórców.

Dirt Xbox Series X Vs Ps5

Z kolei jeśli chodzi o płynność, to wersja na Xbox Series X zdecydowanie najlepiej utrzymuje 120 klatek.

Xbox Series X jest konsolą wyraźnie mocniejszą niż PlayStation 5, dlaczego więc kolejna gra działa lepiej na konsoli Sony? Problem może tkwić w środowisku, które na platformę Microsoftu zostało przygotowane pod DirectX 12 Ultimate, gdy PlayStation 5 działa dokładnie w takim samym środowisku co PlayStation 4. Oczywiście znacznie ułatwia to prace programistom. Wszystko więc wskazuje na to, że pokaz mocy Xbox Series X dopiero nadejdzie, a twórcy muszą się jeszcze podszkolić w tworzeniu gier pod nowe środowisko.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Listopad 2020 roku to dla graczy ten wyjątkowy okres, który zdarza się raz na 6-7 lat. Dokładnie 10 listopada na rynku pojawi się konsola...

TESTY SPRZĘTÓW

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W...

RECENZJE GIER

Advertisement