Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS3

Demo PES 2015 – wrażenia z gry

pes 2015 demo

Wczoraj pojawiło się w Europie demo jedynego, ale ostatnio będącego w słabej formie konkurenta dla piłki od EA Sports. I muszę przyznać, że Japończycy zrobili rzecz bardzo trudną, otóż odbili się od dna, mało tego poszybowali dość wysoko. Gra się bardzo przyjemnie i co najważniejsze nie czujemy, że to tylko stary kotlet na nowej patelni lecz coś zupełnie nowego.

To co dla większości graczy najważniejsze czyli rozgrywka meczowa stoi w PES 2015 na bardzo wysokim poziomie. Mało tego animacje zawodników, sposób w jaki się poruszają, przyjmują lub odbierają piłkę jest niezwykle naturalny i idealnie dostosowany do sytuacji. Gra w porównaniu do poprzedniej odsłony jest bardzo dynamiczna i ofensywna. Cała drużyna nieustannie pracuje i stara się wybiegać na odpowiednie pozycje przez co gra sprawia wiele przyjemności.

Samo zaplecze gry jest mało imponujące, tak samo jak przedmeczowe menu, zbliżone do tego z katastrofalnej odsłony PES 2014. Ale nie te elementy wpływały wówczas na słabą ocenę gry i również teraz w jej ocenie powinny zajmować pozycję drugorzędną.

Jeśli chodzi o grafikę to jej porównywanie z tytułem Fifa 15 nie ma chyba wielkiego sensu. Oczywiście odwzorowanie sylwetek piłkarzy w obu tytułach się różni, ale jest to naturalne, w końcu przy obu produkcjach pracowali inni ludzie. Tak więc, obie gry imponują oprawą graficzną, ale jeśli miałbym wskazać, w którym tytule przypadał mi ona bardziej do gustu to byłaby to Fifa 15.

Grafia grafiką, ale jednak  więcej frajdy czerpałem z gry w Pro Evolution Soccer 2015, przy którym Fifa 15 wydaje mi się bardziej mechaniczna i schematyczna. Czy z tego wynika, że według mnie produkcja Koanami jest w tym roku najlepszą piłką? Trudno powiedzieć, gdyż obecnie na całość gry sportowej składa się  wiele czynników, które wpływają na ostateczną ocenę. Dużo zależy od grywalności różnych trybów, oraz ilości licencji, z którymi jak wiadomo Japończycy mieli w ostatnim czasie sporo problemów.

Na ostateczne podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale w tym momencie PES 2015 jest według mnie tytułem, który się odradza i po raz pierwszy od lat stanowi dla Fify realne zagrożenie.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement