Demo Nioh od dzisiaj dostępne w PlayStation Store

nioh e1459780571959

Nioh to nowe dzieło słynnej japońskiej ekipy, Team Ninja. Gra ma zadebiutować wyłącznie na PS4 pod koniec roku, ale od dzisiaj w PlayStation Store możemy wypróbować demo, które będzie dostępne do 5 maja. Zawiera one dostęp do dwóch pierwszych etapów rozgrywki i waży około 3.5 GB. Warto dodać, że brak stałego dostępu do internetu uniemożliwi nam zabawę. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch trybów wyświetlania obrazu. Movie Mode zwiększa rozdzielczość kosztem płynności animacji, a tryb Action Mode umożliwia większą płynność animacji kosztem pogorszenia rozdzielczości.

Nioh jest przygodową grą akcji, która przeniesie nas do XVI wiecznej Japonii. Protagonistą jest samuraj, który będzie zmuszony stawić czoła wielu przeróżnym przeciwnikom.

Nioh po raz pierwszy było zapowiedziane w 2005 roku w edycji na konsolę PlayStation 3, jednak po kilku latach słuch o tym projekcie zaginął. Po raz pierwszy o jego wskrzeszeniu usłyszeliśmy podczas zeszłorocznych targów Tokyo Game Show. Wygląda na to, że premiera Nioh pod koniec roku jest jak najbardziej realna.