Dear Esther jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 4 i Xbox One

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Dear Esther to nieoficjalny prequel Everybody’s Gone To The Rapture, czyli najnowszej produkcji studia The Chinese Room, która w sierpniu ubiegłego roku zadebiutowała na konsoli PlayStation 4. Gra pierwotnie została wydana na początku 2012 roku w edycji na komputery osobiste, teraz twórcy zamierzają przenieść ją na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Deweloperzy nie zapowiadają jednak wielkich zmian w oprawie graficznej, choć oczywiście będą one dostrzegalne. Będzie to jednak bardziej delikatne odświeżenie niż remaster. Co ciekawe Dear Esther to nie jedyna „stara” produkcja nad którą pracują The Chinese Room. Również w tym roku, ale tym razem na PC, ma się ukazać Everybody’s Gone To The Rapture.

Dla niewtajemniczonych: Dear Esther to pierwszoosobowa gra przygodowa przesiąknięta mrocznym klimatem. Głównym zadaniem gracza jest eksploracją otoczenia i rozwiązywaniem łamigłówek. Gra wyróżnia się nietuzinkową fabułą oraz oryginalnym interfejsem użytkownika.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów