Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

OGÓLNE

David Cage oskarżany o niezdrową atmosferę w Quantic Dream

David Cage
David Cage

Jak donosi serwis Eurogamer, trzy różne francuskie raporty dzisiejszego popołudnia poruszyły temat poważnych zarzutów w kierunku studia Quantic Dream. Twórcy takich hitów jak Heavy Rain czy Beyond: Two Souls oraz nadchodzącej gry Detroit: Become Human, są oskarżani o niezdrową, seksistowską i rasistowską atmosferę wewnątrz studia.

Byli pracownicy Quantic Dream swoimi zarzutami uderzają w osoby Davida Cage’a i Guillaume de Fondaumière. Oskarżani są oni o nepotyzm, niewłaściwe zachowanie, przymykanie oka na seksistowskie i rasistowskie dowcipy.

Cage i de Fondaumière ostro zaprzeczają wszelkim zarzutom, twierdząc, że są bardzo zaskoczeni i zszokowani doniesieniami byłych pracowników studia.

Źródłem kontrowersji jest około 600 przerobionych zdjęć z 2013 roku. Najbardziej szokujące obrazy przedstawiają pracowników Quantic Dream w pozycjach seksualnych z graficznymi doróbkami narządów płciowych. Owe zdjęcia stały się wabikiem, który sprawiał, że dziennikarze zaczęli bardzo skrupulatnie przyglądać się francuskiej firmie, która zatrudnia 180 osób, z czego 83% stanowią mężczyźni.

Wielu byłych pracowników narzeka, że David Cage, jest osobą bardzo trudną we współpracy przez dość wybujałe ego. W firmie jest on ironicznie nazywany „Tatą” albo „Bogiem”. Cage ma traktować swoich podwładnych, jak swoją własność, wymagając do nich wiele godzin pracy bez odpoczynku i okazując absolutny brak szacunku damskiej części ekipy. Jeden z pracowników studia powiedział o swoim szefie:

David Cage ma wyjątkowe spojrzenie na to, jak prowadzi swoje studio, które postrzega jako przestrzeń prywatną lub półprywatną. Czuje, że ma prawo powiedzieć co chce, bo to jest jego miejsce.

Cage broni się jednak przed zarzutami, twierdząc, że są śmieszne, absurdalne i groteskowe:

Chcesz porozmawiać o homofobii? Pracuję z Ellen Page, która walczy o prawa LGBT. Chcesz rozmawiać o rasizmie? Pracuję z Jessem Williamsem, który walczy o prawa obywatelskie w USA … Oceniaj mnie po mojej pracy.

Rok 2017 był okresem masowego prania brudów nie tylko w środowisku filmowym, ale także w branży gier (afera z molestowaniem seksualnym w Naughty Dog i atmosferze panującej w CD Projekt RED). Wiele ikon już upadło, ale to nie koniec i rok 2018 zaczął się niestety od mocnego uderzenia, które zapowiada kolejne emocjonujące dwanaście miesięcy.

Premiera Detroit: Become Human raczej nie jest zagrożona i produkcja powinna zadebiutować na konsoli PlayStation 4 wiosną bieżącego roku, jednak niesmak pozostanie i smrodek będzie się ciągnął za Quantic Dream, jeszcze długo po premierze ich najnowszej produkcji.

Advertisement. Scroll to continue reading.

3 komentarze

3 Comments

 1. Jacek Kmita

  14 stycznia 2018 at 22:32

  W środowiskach artystycznych z którymi związany jest duży biznes takie zachowania to normalka, tylko teraz wszyscy są tak śmiesznie poprawni politycznie. Pracujesz dla uznanej firmy której szef jest ekscentrykiem jeśli ci coś się nie podoba to morda w kubeł i szukaj pracy gdzie indziej

  • Gonzo

   14 stycznia 2018 at 22:37

   Ty tak na serio?

 2. Anonim

  15 stycznia 2018 at 13:17

  Davida Cage jest tak wyjątkowy, że zrobił gniota Beyond: Two Souls. Pewnie miało wyjść artystycznie, wyszło nudno i niekiedy komediowo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement