Darkwood – polski horror pojawi się na Nintendo Switch

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 1 minutę
Darkwood
Darkwood

Polska gra z gatunku survival horror, czyli Darkwood, zadebiutuje w maju na Nintendo Switch. Informacje przekazali twórcy gry, warszawskie studio Acid Wizard.

Produkcja rodzimego studia dostępna będzie jedynie w wersji cyfrowej. Zainteresowani dokonają zakupu za pośrednictwem Nintendo eShop.

Darkwood to oryginalna gra, w której wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka. Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy. Za dnia przeczesujemy położony nieopodal, generowany losowo las, w celu zdobycia niezbędnych zasobów. W nocy natomiast staramy się odeprzeć atakujące nas siły ciemności.

W grze nie brakuje również elementów RPG. Zdobyte umiejętności znacząco pomagają przeżyć nam w świecie wykreowanym przez Acid Wizard.

Produkcja polskiego studia pochwalić może się także systemem craftingu. Za jego sprawą tworzymy nowe i ulepszamy posiadane przedmioty oraz zabezpieczamy dom, konstruujemy pułapki czy budujemy barykady.

Warto wspomnieć, że Darkwood zadebiutował pierwotnie niespełna dwa lata temu na komputerach osobistych i znalazł się na 7 pozycji w naszym zestawieniu 10 najlepszych polskich gier w 2017 roku.

Zwiastun premierowy wersji na komputery osobiste

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów