Daedalic zapowiedział grę The Lord Of The Rings – Gollum

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Władca Pierścieni Gollum
Władca Pierścieni Gollum

Dzieła J.R.R. Tolkiena, od czasów filmowej adaptacji Petera Jacksona, wciąż są namiętnie eksploatowane. Dzisiaj niemiecki deweloper Daedalic Entertainment ogłosił, że dzięki współpracy z firmą Middle-earth Enterprises, świat Śródziemia, ponownie zostanie przeniesiony do interaktywnej rozrywki. Gra The Lord Of The Rings – Gollum ma zadebiutować w 2021 roku na PC oraz prawdopodobnie na konsolach obecnej i przyszłej generacji.

Tytuł będzie pełną akcji przygodówką, opowiadająca historię Sméagola, z perspektywy nigdy wcześniej nie prezentowanej przez jakiekolwiek medium. Carsten Fichtelmann, dyrektor Daedalic, zapewnia, że fabuła mimo oryginalnego podejścia, będzie w pełni wierna wydarzeniom z kultowych powieści fantasy autorstwa J.R.R. Tolkiena.

Gra Władca Pierścieni – Gollum powstaje na silniku Unreal Engine i będzie pierwszym, ale ponoć nie ostatnim owocem partnerstwa między przedsiębiorstwami Daedalic i Middle-earth Enterprises.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów