Czy tajemniczy teaser to początek kampanii marketingowej Alien Blackout?

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Alien Isolation
Alien Isolation

Na oficjalnym koncie twitterowym marki Alien, cierpliwość fanów uniwersum jest od wczoraj wystawiana na próbę. Opublikowano bowiem na nim dwa krótkie zwiastuny, które tak naprawdę nie wiadomo co zapowiadają. Oczywiście chcemy wierzyć, że chodzi o Alien Blackout, grę, której zapowiedzi oczekiwaliśmy już podczas zeszłorocznego The Game Awards. Do ogłoszenia tytułu produkowanego rzekomo przez studio FoxNext należące do 20th Century Fox, ostatecznie jednak nie doszło.

Treść wiadomości głosi o odkrywaniu w 2019 roku tajemnicy przez Amandę Ripley. Jest to córka Ellen Ripley i protagonistka gry Obcy: Izolacja. Przypuszczenia o nowej grze osadzonej w kultowym uniwersum, nie są więc bezzasadne.

Gra Obcy: Izolacja zadebiutowała w 2014 roku i choć jest produkcją wybitną i spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyki, to nie osiągnęła komercyjnego sukcesu. Studio The Creative Assembly i wydawca Sega, do tej pory nie nie podchodziły entuzjastycznie do pomysłu stworzenia drugiej części. Być może ta ukaże się pod inną banderą.

Jednak wciąż nie można mieć pewności, czy na pewno chodzi o grę komputerową. Na końcu zwiastuna widnieje napis Read, Play, Watch, który wprowadza sporo wątpliwości. Padły już nawet przypuszczenia, że możemy się spodziewać filmowej adaptacji gry Alien: Isolation.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów