Czekacie na kontynuację gry Obcy: Izolacja? Możecie się nie doczekać

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Obcy: Izolacja to jedna z najlepszych produkcji 2014 roku i zapewne wielu graczy chciałoby ponownie sprawdzić w terenie umiejętności Amandy Ripley. Niestety wszystko wskazuje na to, że kontynuacja gry nigdy się nie pojawi. Powód? Kiepski wynik sprzedaży.

Tak to już niestety w tej branży bywa, że hity sprzedają się przeciętnie, co hamuje rozwój marki, a gnioty schodzą jak świeże bułeczki, co rodzi kolejne gnioty. Tim Heaton, dyrektor generalny  Creative Assembly na tema drugiej odsłony Obcy: Izolacja wypowiedział się ostatnio w takim tonie:

2,1 mln sprzedaży kopii? To nie jest zbyt wiele. Czy jestem z tego wyniku zadowolony? Nie jestem. Myślę, że w Ameryce brakuje odbiorców dla tego gatunku(…) Tworzenie gier AAA na konsole jest bardzo trudne. Przelaliśmy dla tej gry pot i łzy i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego(…) O Obcym: Izolacja 2 nie ma w ogóle mowy. Jesteśmy dumni z pierwszej części, ale nie będziemy ciężko pracować nad grą, która nie przynosi zysków.

Od siebie mogę dodać, że jeśli ktoś jeszcze nie grał w Obcego: Izolacja, koniecznie musi to zmienić. Gra jest rewelacyjna i pochłania bez reszty na 25-35 godzin.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów