Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch? CD Project RED odpowiada na pytania dziennikarzy

W czasie PAX Australia szef krakowskiego studia CD Projekt Red Red John Mamais, skomentował możliwe wydanie Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch.

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 będzie kolejną dużą grą twórców Wiedźmina i jest już jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów 2020 roku. Produkcja pojawi się na tegorocznych targach PGA 2019. Obecnie wydanie gry jest planowane na PlayStation 4, Xbox One i komputery PC, ale spore nadzieje w tej sprawie mają także użytkownicy konsoli Nintendo Switch.

Nadzieja na wydanie gry Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch nie jest przypadkiem. W końcu tak wymagająca gra jak Wiedźmin 3: Dziki Gon w połowie października zadebiutuje na japońskiej konsoli. Co na ten temat mówi studio CD Projekt Red?

Dziennikarze Gamespotu rozmawiali z Johnem Mamaisem, szefem krakowskiego studia CD Projekt Red, w czasie PAX Australia. Rozmowa objęła kilka ważnych tematów na temat gry, m.in. mikrotransakcje (które Mamais nadal wyklucza), planowane po premierze DLC (nie ma na razie na ten temat komentarza), a także wersję Cyberpunka 2077 na Switcha.

Na razie o Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch możemy zapomnieć. Ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Na razie o Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch możemy zapomnieć, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Na Nintendo Switch prawdopodobnie nie zagramy w Cyberpunk 2077

John Mamais w czasie wywiadu powiedział:

„Kto by pomyślał, że taka gra jak Wiedźmin 3 będzie mogła zostać wydana na Switchu, więc kto wie? Myślę, że zobaczymy, czy zdecydujemy się przenieść go na Switcha, jeśli będziemy w stanie to zrobić. Prawdopodobnie nie.”

Ostatnie zdanie oczywiście tłumi nadzieje, ale odniesienie do Wiedźmina 3 pokazuje również, że ostatnie słowo o porcie na Nintendo Switch prawdopodobnie jeszcze nie zostało wypowiedziane.

Obecnie programiści skupiają się na wersjach na PlayStation 4, Xbox One i PC. Premiera Cyberpunk 2077 jest planowana na 16 kwietnia 2020 roku. Natomiast właściciele Nintendo Switch swoją przygodę  z Wiedźminem 3 rozpoczną już od 15 października 2019 roku.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów